C#-SQL Veritabanı Bağlantılı Giriş Paneli

Giriş Yapan Kullanıcıyı Açılan Formda Kullanıcı Adını,Resmini vs. Nasıl Gösterebiliriz ?

mhavci mhavci (1)
8 yıl önce sordu

  • Biraz daha detaylı bilgi verebilir misin? murat 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Session'larda tutmalısın bilgileri. Böyle bir uygulamam var. login sayfasında giriş yapıldıktan sonra veritabanından gerekli bilgileri alacak. Sessionlara atacak.Örneğin (Session["kullanici"] = kullaniciadi) şeklinde değişken ataması yaparsan diğer sayfalarda Session["kullanici"] şeklinde çağırabilirsin bu değişkeni. Profil resmi için de kullanıcı kendi profil resmini yüklesin ve veritabanına yolu kaydetsin. Resmi göstereceğin yerde de o yoldan çekip gösterebilirsin.

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce cevaplandı

    Anladığım kadarıyla windows form uygulamasında böyle bir şey yapmak istiyorsunuz. Windows form uygulamasında bildiğim kadarıyla Session kullanılamıyor.

    Benim bu konuda önerim static classlar kullanmanız. Zaten bir program tek bir bilgisayarda çalıştığı için static class ile oluşturduğunuz değişkenlere login yaptıktan sonra verileri atıp istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

    public static class Uyelik
    {
        public static string name = "";
    }

    //formun logininde buraya değer atayabiliriz.

    Uyelik.name = "Atanacak Değer";

    Bu yöntem ile sorununuza çözebilirsiniz.

    enoua enoua (108)