C sürücüsünde yer açma

Merhaba,

İşletim sistemim Windows 8. C sürücüsünde hiç yer kalmadı neredeyse.

C sürücüsünde nasıl yer açabilirim? C sürücüsünde yer açmak mümkün mü?

EceKoc EceKoc (834)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ece hanım size önereceğim yolları uygulayarak C sürücünüzde yer açabilirsiniz.

    Gereksin programları kaldırmak

    1. Böyle bir durumda ilk yapılması gereken şey gereksiz programlardan kurtulmaktır. Bunu yapmak için Başlat\Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler bölümüne giriniz.
    2. Burada işinize yaramadığını düşündüğünüz programları seçip Kaldır deyiniz.
      Bu programların bilgisayarınızdaki donanımlara ait sürücüler olmamasına dikkat ediniz.

    Disk Temizleme

    1. Bilgisayarım'a giriniz ve C sürücüsüne sağ tıklayıp Özellikler deyiniz.
    2. Genel sekmesi altında bulunan Diski Temizle butonuna basınız.
    3. Bir süre bekledikten sonra açılan ekranda tüm seçenekleri işaretleyip Tamam butonuna basınız.

    Temp klasörünü temizlemek (Disk temizleme yaptıysanız bu işleme gerek yoktur.)

    1. Başlat\Çalıştır bölümüne %temp% yazarak veya C:\Users\KULLANICI-ADINIZ\AppData\Local\Temp yolunu izleyerek Temp klasörüne yani geçici dosyaların tutulduğu klasöre ulaşabilirsiniz.
    2. Burada bulunan tüm klasörler ve dosyaları silmek C sürücünüzde belirli bir oranda yer açacaktır.

    CCleaner programı ile gereksiz dosyaları temizlemek

    Yukarıda anlatılan işlemlerin haricinde bilgisayarınızdaki programların kullanılmayan, gereksiz birçok dosyası vardır. Bunların silinmesi için kullanılabilecek en güvenilir programlardan biri CCleaner programııdır. CCleaner yaptığınız işlemlere ek olarak internet geçmişini ve uygulamaların geçici dosyalarınıda silecektir.

    utkubayat utkubayat (885)