C# Tarih Karşılaştırması Nasıl Yapılır?

Merhabalar,

C#'da bir proje yapıyorum bana gerekli olan şey ise, bugünün tarihi'ni ve label1.text'te ki tarihi karşılaştıran bir uygulama lazım. Elimde şöyle bir kod var ancak bir türlü tarihler aynı yapamadım. tarih biçimi biraz farklı nasıl olması gerekiyor. Bİlginiz varsa lütfen paylaşırmısınız. Şimdiden Teşekkürler.

****************************************************************************

            DateTime dt =  DateTime.Now;
            DateTime dt2 = new DateTime(2016,3,3);
            int durum = DateTime.Compare(dt, dt2);
            if (durum == 0)
                MessageBox.Show("Tarihler Aynı");
            else
                MessageBox.Show("Tarihler Farklı");

notify notify (538)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    TimeSpan araştırmanı öneririm. Aradaki farkı bulur.

    erenakpinarr erenakpinarr (1)