Çakma Note 4'de Silinemeyen Virüs

Çakma samsung note 4 telefona virüs girdi. Kendi kendine açıp kapatıyor, uygulamaları çalıştırıp kapatıyor.oyun indirip kuruyor ve sürekli reklam gösteriyor. Sanırım sistem dosyalarına bulaşmış durumda antivrüsler virüsü bulduğu halde silemiyorlar. telefonu sıfırladığım halde bu virüsler silinmiyor. bu durumu nasıl düzeltebilirim.

lion lion (595)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Maalesef bu durumun tek çözümü uygun ROM'un yeniden yüklenmesi. Dediğiniz gibi sistem dosyalarına bulaşıyor. Hatta kendini sistem dosyası olarak gösteriyor.  Telefonunuza uygun ROM'u internetten aratarak bulabilirsiniz. Daha sonra ROM'u uygun yazılımlarla telefona yüklemeniz gerekiyor.

    Oldukça riski bir işlem. Daha önce ROM yükleme konusunda tecrübeli biri varsa ondan destek almanızda fayda var.

    murat murat (12492)