Çalınan, hacklenen Instagram hesabı nasıl geri alınır?

Instagram hesabım çalındı ne yapabilirim?

Instagram hesabım hacklendi ne yapabilirim?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BU KONU 12 KASIM 2018 TARİHİNDE GÜNCELLENDİ:

    Instagram'da çalınan hesabı kurtarmanın artık çok daha kolay bir yöntemi var. Instagram çalınan hesabı geri alma linkine tıklayarak güncel yönteme ulaşabilirsiniz.

    Instagram hesabım çalındı ne yapabilirimInstagram hesabım hacklendi ne yapabilirim?

    Instagram hesabım çalındı, Instagrama kayıtlı email adresime giriş yapabiliyorum:

    Eğer instagram'a kayıtlı mail adresinize erişebiliyorsanız o zaman instagram parola hatırlama linkine tıklayarak parolanızı sıfırlayın.

    Instagram hesabım çalındı, kayıtlı email farklı görünüyor:

    Instagram hesabınız başkaları tarafından ele geçirildiyse yani hack edilip şifreniz çalındıysa yapmanız gereken bu durumu instagram'a bildirmektir.

    Düzenleme:
    Instagram aşağıda anlatılan çalınan / hacklenen hesap bildirim formunu kaldırdı.

    Aşağıda yeni çalınan / hacklenen Instagram hesabı geri alma yöntemini bulabilirsiniz.

    Hesabınız başkasının eline geçtiyse ve giriş yapamıyorsanız, bunu instagrama bildirin.

    1. Buraya tıklayarak Instagram hesap çalıntı  bildirimi işlemini başlatın.
    2. Kimin hesabı başkasının eline geçti? / Benim hesabım seçeneğini seçin.
    3. Instagram hesabınızda belirtilen e-posta hesabına giriş yapabiliyor musunuz? / Hayır seçeneğini seçin.
    4. Daha sonra açılan forma önce kullandığınız e-mail adresini (erişebildiğiniz, instagrama kayıtlı olması gerekmiyor),  Instagram kullanıcı adınızı ve hesaba kaydolurken yani Instagram açarken kullandığınız email adresini sırası ile yazın.
    5. Daha sonra Bu ne tür bir hesap? sorusuna size uyan cevabı verin.
    6. Gönder'i tıklayın.

    Talebiniz Instagram tarafından incelenecek ve size geri dönüş yapılacaktır. Eğer haklı göründüğünüzde  Instagram hesabınız  size geri verilecektir.

    SMS ile şifreyi geri alma

    Eğer Instagram uygulamasında telefon numaranız kayıtlı ise SMS yolu ile şifrenizi yenileyin.

    1. Telefondan Instagram uygulamasını açın.
    2. Giriş ekranında Giriş detaylarını unuttum bölümüne dokunun.
    3. SMS gönder'i seçin.
    4. Parola yenileme linki gelecektir. Parolanızı değiştirin.
    5. Yeni parola ile hesabınıza erişin.

    Eğer Telefon ve SMS ile ilgili sorurunuz varsa çalışana hacklenen Instagram hesabını geri almak için aşağıdaki destek talebi işlemini yapın:

    1. Telefonda instagram uygulamasını açın.
    2. Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmak için yardım al seçeneğine dokunun.
    3. Kullanıcı adı veya e-posta kullan'ı seçin.
    4. Hesabını bul kısmına kullabıcı adınızı yazın.
    5. Açılan ekranda Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine dokunun.
    6. Instagram'a kayıt olurken kullandığınız email adresini "Kaydolurken kullandığın e-posta adresi " bölümüne yazın.
    7. Benim fotoğraflarımın olduğu kişisel hesap seçeneğini seçin. Instagram hesabınız Marka hesabıysa diğer seçenekleri seçin.
    8. İsteği gönder ekranında Hesabım başkasının eline geçti seçeğini işaretleyin.
    9. En alt kutuya "Bunu daha çabuk çözmemize yardımcı olacak detaylar ekle" bölümüne  ek bilgilerinizi girin.
    10. İsteği gönder butonuna dokunun.

    İsteğinize cevap 3-4 günde verilebilir. Sabırlı olun. Cevap alacaksınız ama bu bazen bir haftayı bulabiliyor.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Geri alma linki açılmıyor lütfen yardım edin kymt 6 yıl önce
    • @kymt yöntem değişmiş. Yeni yöntemi ekledim. murat 6 yıl önce

    kaç gün içerisinde geri dönüş yapıyorlar

    kullanici254301 kullanici254301 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Tıkladığım link te facebook sayfası açılıyor dediğiniz sayfa açılmıyor. kymt 6 yıl önce
    • Bazen 7 haftayı bulabiliyor murat 6 yıl önce