Cannot open backup device. Operating System error

Microsoft SQL Server EXPRESS üzerinden veritabanı yedeği almak istediğimde  aşağıdaki hatayı alıyorum.

Backup failed for server ...  Microsoft.SqlServer.SmoExtended

System.Data.SqlClient.SqlError:
Cannot open backup device 'C:\BackUp\DB.Bak'. Operating system error 5(Access is denied.).

BACKUP DATABASE is terminating abnormally.

failed to retrieve text for this error Reason :15105

SQL EXPRESS'de  Backup failed for server Cannot open backup device. Operating System error hatasının sebebi nedir?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SQL EXPRESS'de  Backup failed for server Cannot open backup device. Operating System error hatasının çözümü:

    Bu hatanın sebebi yedek almak istediğiniz klasöre SQL hizmetini çalıştıran kullanıcının erişim yetkisinin olmamasıdır.

    Eğer bir değişiklik yapmadıysanız SQL Hizmetini başlatan kullanıcı NETWORK SERVICE kullanıcısıdır.

    Yedek almak istediğiniz klasörün özelliklerinden Güvenlik sekmesinden NETWORK SERVICE kullanıcısına yazma yetkisi verirseniz sorun çözülecektir.

    alattin alattin (16984)