Catalyst Control Center başlatılamıyor

Windows 8.1 yükledikten sonra Catalyst Control Center hata vermeye başladı.  Bilgisayar her açıldığında karşıma Catalyst Control Center başlatılamıyor. Catalyst Control Center kullanılarak yapılandırılabilecek başka ayar bulunmamaktadır hatası geliyor.

Aynı şekilde Catalyst Control Center açmak istediğimde de hata alıyorum.

Windows 8.1'de Catalyst Control Center başlatılamıyor hatasının çözümü nedir?

cemphp cemphp (651)
9 yıl önce sordu

    Toplam 9 Cevap

    Windows 8.1 Catalyst Control Center başlatılamıyor hatasının çözümü

    Bu sorun ile AMD Radeon HD serisi kartlarda denk geldim. Biraz araştırma sonrasında bir kaç çözüm buldum ve paylaşmak istedim.

    Windows 8'de düzgün çalışan  Catalyst Control Center Windows 8.1 güncellemesinden sonra hata vermeye ve çalışmamaya başladı.

    Catalyst Control Center başlatılamıyor. Catalyst Control Center kullanılarak yapılandırılabilecek başka ayar bulunmamaktadır hatasının çözümü için iki farklı yöntem vereceğim.

    Windows 8  Catalyst Control Center sorunu

    Windows 8.1 Catalyst Control Center  sorunu çözüm 1:

    İlk bulduğum yöntem en kolay ve basit olen yöntem.

    1. İşletim sisteminin kurulu olduğu sürücüyü iki kere tıklayın. Bu sürücü genelde C:\ sürücüsüdür.
    2. Program Files klasörünü iki kere tıklayın.  64 Bit sistemlerde dosyalar  C:\Program Files (x86) yolunda olabilir.
    3. Program Files klasöründe AMD klasörünü bulun.
    4. Daha sonra CCC2 klasörünü iki kere tıklayın.
    5. Install klasörü altındaki ccc2_install uygulamasını iki kere tıklayın ve kurun.
    6. Bilgisayarı yeniden başlatın sorun düzelecektir.

    Windows 8.1 Catalyst Control Center  sorunu çözüm 2:

    1. ATI  / AMD sitesinden Catalyst Control Center son sürümünü indirin. Catalyst Control Center  son sürümü buradan indirebilirsiniz.
    2. İndirdiğiniz dosya 14-4-mobility-win7-win8-win8.1-64-dd-ccc-whql.exe gibi bir ada sahip olacak. İki kere tıkayın ve aşağıdaki ekranda Install'ı tıklayın.
      Windows 8.1 Catalyst Control Center sorunu
    3. Install dediğiniz zaman sıkıştırılmış dosya C:\ sürücünüze açılacaktır.
    4. Catalyst Control Center Yükleme ekranında İptal diyerek yüklemeden çıkın.
    5. Windows tuşu ve X tuşuna aynı anda basın.
    6. Açılan menüden Aygıt yöneticisini seçin.
    7. Görüntü bağdaştırıcıları altında ekran kartınızı iki kere tıklayın.
    8. Sürücü sekmesini tıklayın.
    9. Sürücüye geri dönü tıklayın.
      Windows 8.1 ekran kartı sürücüye geri dön
    10. Bu işlemi yaptıkdan sonra yine aynı ekranda Sürücüyü güncelleştir'i seçin.
    11. Sürücü Yazılımı için bilgisayarımı tara'yı seçin.
    12. C:\AMD\Support\14-4-mobility-win7-win8-win8.1-64-dd-ccc-whql\Packages\Drivers\Display\WB6A_INF yoluna gözatın.
    13. Windows INF klasöründe sürücüyü bulacak ve yükleyecektir.
    14. Yükleme işlemi bittikten sonra indirmiş olduğunuz Catalyst Control Center yazılımının kurulumunu yeniden başlatın ve yükleyin.

    Windows 8.1 Catalyst Control Center sorununun çözümü için her iki yöntemi denedim ve sorun kalmadı.

    AMD ATI ekran kartılarında siz de Catalyst Control Center sorunu yaşarsanız ve aşağıdaki hatayı alırsanız

    Catalyst Control Center başlatılamıyor. Catalyst Control Center kullanılarak yapılandırılabilecek başka ayar bulunmamaktadır hatanın çözümü için yukarıdaki iki çözümü deneyebilirsiniz.

    cemphp cemphp (651)
    9 yıl önce cevaplandı

      Ben Sürücüye Geri Dön'e tıkladıktan sonra direk setup'ı çalıştırıp, kurulumu başlattım ve bu sorunla karşılaşmadım. 2. yönteminizdeki Sürücü Güncelleştir butonundaki adımları uygulamak gerekli mi? Yani Sürücüye Geri Dön dedikten sonra direk driver setup dosyasını çalıştırsak eskik gidik bir sorun oluşmaz değil mi?

      lx0a1 lx0a1 (50)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Gerekli değil. Sadece alternatif bir yöntem 2.si. Bazı kullanıcılar birincide sorun yaşarsa diğerini yapsınlar diye yazdım. cemphp 9 yıl önce

      cemphp kardeşim ben Sürücüye geri dön e tıklayamıyorum ben de o buton buğulu. Sorun hala devam ediyor nasıl çözeceğim yardımcı olur musun? Ayrıca benim bilgisayarımda iki görüntü bağlaştırıcısı var; biri AMD Radeon HD 7600M Series diğeri de Intel(R) HD Graphics 4000. Birde eğer sana yardımcı olacaksa şunu da söyleyeyim bilgisayarım Samsung NP350E7C-S01TR.

      carata carata (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Allah bin türlü razı olsun bunun yüzünden csgo bozuldu diye sildim ama ekran kartındanmış internette yavaş dedimki o yüklenene kadar mc oyniyayım ona girdim fix the roblem verdi ama soınunda buldum elinize saglık <3 uzmanim.net

        mubarekmuz mubarekmuz (1)
        7 yıl önce cevaplandı

          Sürücüye geri dön e tıklayamıyorum ben de o buton buğulu. Sorun hala devam ediyor nasıl çözeceğim yardımcı olur musun? Ayrıca benim bilgisayarımda iki görüntü bağlaştırıcısı var; biri AMD Radeon HD 8730M Series diğeri de Intel(R) HD Graphics 4000. Bilgisayar dell inspiron 5521

          oxygen oxygen (1)
          7 yıl önce cevaplandı

          • BENDE SÜRÜCÜYE GERİ DÖNEMİYORUM YARDIM LÜTFEN kullanici303976 5 yıl önce

          O ABİ ALLAH NE MURADIN VARSA VERSİN 35 YILDIR YAPAMADIK EYW <3

          patates12312213 patates12312213 (1)
          7 yıl önce cevaplandı

          • Rica ederim cemphp 7 yıl önce

          Saat öğlen 1'den gece 2'ye kadar birçok yöntem denedim ve anlattığınız yöntemle sorunum çözüldü. Gerçekten çok teşekkür ederim, sırf size teşekkür edebilmek için üye oldum elinize emeğinize sağlık :)

          repahidis repahidis (1)
          6 yıl önce cevaplandı

            SÜRÜCÜYE GERİ DÖNEMİYORUM YARDIM LÜTFEN

            kullanici303976 kullanici303976 (1)
            5 yıl önce cevaplandı

              bu paylaşımınız hakkın da yorum yapmak için kayıt oldum çıldırmak üzereydimki anlattığınız gibi ccc dosyasına tıkladım sorun kalmadı bu arada ccc2 veya ccc de oluyor ayrıca ccc dosyası exe değil kayır girdisi tıklayın ve tamam diyin işlem tamam çok teşekkür ederim sayende çıldırmaktan son anda kurtuldum

              omerkulkul omerkulkul (1)