Catalyst control centre: host application çalışmayı durdurdu hatası

ATI ekran kartı olan ve Windows 8 işletim sistemi yüklü bir bilgisayarda sık sık Catalyst control centre: host application çalışmayı durdurdu hatası ekrana geliyor. Catalyst control centre: host application çalışmayı durdurdu hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Catalyst control center host application hatası windows 8 çözümü:

    Bir müşterimde karşılaştığım  control centre: host application çalışmayı durdurdu hatasını şu şekilde çözdüm, umarım  aynı hatayı alan başkasının işime yarar.

    Windows 8'de açılışta

    Catalyst Control Center: Host Application çalışmayı durdurdu

    Bir sorun programın düzgün çalışmasını durdurdu. Windows programı kapatacak ve çözüm varsa size bildirilecek [Programı Kapat]

    Hatasının çözümü için aşağıdaki işlemleri deneyin:

    1. Önce bilgisayarda malmaware taraması yaptım. Bilgisayarda bir kaç tane virüs ve malware bulundu.
      Bunun için Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? kullandım.
    2. Bilgisayarı malware taramasından sonra yenidem başlattım.
    3. Windows 8 eksik olan güncellemelerini yükledim.
    4. AMD - ATI sitesinden ekran kartının son sürücülerini indirdim ve yükledim. http://support.amd.com/en-us/download
    5. Bilgisayarı yeniden başlattım ve artık sorun düzelmişti.
    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Sağ olasın hocam yöntemlerin ben de işe yaradı.

      hammadde hammadde (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Aynı sorun bende de var, bilgisayarıma yeni format attım (windows 10'dan windows 7 ye düşürdüm). AMD nin sitesinden driverları indirmeme rağmen hala bir çok programı açamıyorum ve konudaki mevcut hatanın aynısını alıyorum. Yardım edebilir misiniz lütfen?

        ozanozkok1 ozanozkok1 (1)