CD - ROM KAPAĞI KENDİLİĞİNDEN AÇILIYOR

Selamun aleyküm arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi ben başka şeylere bakınırken internetten CD - ROM KAPAĞI KENDİLİĞİNDEN AÇILIYOR nedeni ne olabilir

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Virüs veya mekanik bir problem (donanım arızası) olabilir. Anti virüs ve zararlı taraması yap, sistemin temiz olduğuna emin ol. Problem düzelmezse başka bir PC'den geçici ve denemek için CD Sürücü donanım alarak PC'ye tak, yeniden kontrol et.Bu halde broblem düzeldiyse PC'ye yeni bir CD Sürücü donanım almak gerekecektir (Bundan önce düzeltmek için kapağı sert şekilde birkaç kez kapatıp açmak,kapak üzerinde mekanik kapak açma deliğine çivi, yorgan iğnesi benzeri sivri bir gereci hafiften vurur gibi sokmak, yine kapak üzerindeki açma kapama düğmesini birkaç kez biraz sertçe tıktıklamak işe yarayabilir.).

    Virüs taraması ve mekanik kontroller işe yaramazsa yazılımla ilgili başka çözümler düşünülebilir. Mesela bunlardan biri bilgisayarın problem öncesi bir geri alma noktasına döndürülmesi olabilir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Dışarıdan başkaları bilgisayar'a müdahele etmiş olabilir

      Bilgisayarın Trojan virüs yerleştirip dışardan haberin olmadan seni izliyor olabilir

      Güncel bir antivirüs yazılımı ile bilgisayarını baştan aşağı tararsan iyi olur (AVG öneririm)

      kodadiprogramci kodadiprogramci (22)