CDXX uzantılı fidye virüsü bulaştı

bilgisayarımdaki bütün dosyalar .cdxx dosyasına dönüştü açılmıyor. bilgisayarı yeniden başlattığımda  ise yeni indirdiğim uygulamalarda bu dosyaya dönüşüyor. çözüm için yardımlarınızı bekliyorum

gokdeniz53 gokdeniz53 (1)
3 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    cdmx stop djvu fidye virüsü varyantı uzantısı. Virüsü Malwarebytes gibi bir program ile temizlersin. Fakat şifreli dosyaları çözmek mümkün değil.

    STOP DJVU adlı fidye virüsünün son uzantıları:
     .jazi, .jawr, .nbzi, .nbwr, .hhuy, .hhaz, .ljuy, .ljaz, .loqw, .lomz, .cdqw, .cdmx, .cdwe, .cdaz, .cdpo, .cdtt

    Yukarıda gördüğünüz gibi bilgisayarınıza STOÜP DJVU adlı fidye yazılımı bulaşmış ve dosyalarınızı şifrelemiş.

    Şifreli dosyaların şifresini çözmek şuan için mümkün değil ama dosyaları kurtarmak için deneyebileceğiniz bir kaç yol var.

    Fidye virüsü nedir?

    Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

    Bu başlıkta yapabileceğiniz şeyler adım adım anlatılmış.

    hakan hakan (15424)
    2 ay önce cevaplandı