chkdsk %11 de kaldı .

İşletim sistemi : Win10

Bilgisayarıma chkdsk yapmak istedim fakat %11 kaldi ilerlemiyor . Beklemelimiyim  ne yapmaliyim?

blackheaven blackheaven (728)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Chkdsk işlemi saatler alabilir. Tavsiyem beklemeniz yolunda.  Eğer disk üzerinde çok dosya varsa chkdsk işlemi daha da uzayacaktır. Saatlerce beklemenize rağmen bir ilerleme olmazsa disk üzerinde fiziksel bir sorun olabilir.

    Buna karar vermek için diski formatlamanız gerekebilir.  Bazen dosya sistemi hataları disk taramasına engel olabiliyor

    cemphp cemphp (651)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bende hakkımı beklemekten yana kullanıyorum . Cevabınız için tesekkür ederim . Son durum hakkında bilgi vericem . blackheaven 7 yıl önce
    • chkdisk bitti fakat bir sonuç gözlenmedi ve rapor olarak bir txt karşıma çıkmadı . pek işe yaramayan bir uygulama sanırım. blackheaven 7 yıl önce
    • Öyle deme, çok gereklidir ve sabit diskte düzeltebileceği tüm problemleri düzeltir. Düzeltemezse işte kötü olan budur ve öyle hallerde hata bildiriminde mutlaka bulunur. temmuz 7 yıl önce
    • chkdsk dosya sistemi hatalarını gidermek için birebirdir. Eğer bir hata çıkarmadıysa disk üzerinde hata yoktur demektir. cemphp 7 yıl önce

    chkdisk taraması bazen 3 saati bile geçebilir %11 takılmasına bakmayın tarama eninde sonunda bitiyor

    chkdisk taraması pek sonuç vermiyor işin açıkcası c sürücüye temiz bir format seni kurtarır

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Beklemedeyim bakalım :) blackheaven 7 yıl önce
    • chkdisk bitti fakat bir sonuç gözlenmedi ve rapor olarak bir txt karşıma çıkmadı . pek işe yaramayan bir uygulama sanırım. blackheaven 7 yıl önce