CHKDSK düzetmesinden sonra bilgisayar açılmadı

Chkdsk hata düzeltmesi sırasında windows KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası verdi tekrar başladığında işletim sistemi açılmadı ve Geçersiz bölüm tablosu şeklinde bir hata verdi format attım ama sorunu gitmedi bu sorunu nasıl çözebilirim

0050 0050 (15)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sabit diskte bed sector'ler olabilir ve CHKDSK bunları düzeltememiş gibi ( Zaten bu gibi hallerde CHKDSK'in başarılı olabilmeside çok beklenmez ).

    HDD Regenerator'u dene.

    HDD Regenerator nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Not: Windows açılmıyorsa önce başka PC'ye Windows versiyonunu kurmalı ve oradaki ilgili arabirimden bootable versiyon ( Bootable CD veya flash bellek) elde etmelisin. Sonra diğer -sabit diski problemli Windows'u açılmayan- PC'yi bu bootable media ile açarak üstteki linkte izah edildiği şekillerde tarayıp tamiratını gerçekleştirmeli.

    Edit:

    HDD Regenerator - bootable (iso) (tıkla)

    Not: Önce rar'dan iso'yu çıkartarak bunu Nero veya ImageBurn ile disk kalıbı olarak yazdırılmalı.

    temmuz temmuz (12505)