chkdsk eskiden olyodu ma artık olmuyor

diskim arızalı ve eskiden formatı chkdsk /r /f C: komutu ile atıodum hatalrı onarıp artık olmuyor  faild to transfer dio ::( yardım please

umutxxd umutxxd (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Harddiskinde bed sektörler oluşmuş olabilir ve CHKDSK bunları düzeltmede yetersiz kalabilmektedir. HDD Regenerator programıyla tamir etmeyi deneyebilirsin. Çok etkili ve marifetlidir.

    Windows versiyonu:

    HDD Regenerator 2011 download (tıkla)

    Program Özellikleri:

    * Hard disk üzerindeki fiziksel hatalı bölümleri (bad sectors) hızlı ve güvenli bir şekilde bulabilme yeteneği
    * Hard disk yüzeyindeki fiziksel hatalı bölümleri (manyetik hatalar) başarılı bir şekilde tamir edebilme yeteneği
    * Dosya sisteminden bağımsız olarak fiziksel seviyede tarama yapabilme özelliği
    * FAT, NTFS veya diğer tüm dosya sistemlerinde kullanılabilirlik ve ayrıca format işlemi yapılmamış unformatted veya bölümlendirilmemiş unpartitioned diskler üzerinde çalışabilme
    * Program içerisinden "Bootable" (başlatılabilir) rejenerasyon flash bellek oluşturarak otomatik olarak bilgisayar başlangıcında rejenerasyon işlemi başlatabilme
    * Aynı şekilde "Bootable" rejenerasyon CD hazırlayarak rejenerasyon işlemini DOS altında otomatik olarak başlatabilme

    HDD Regenerator harddiskinizdeki bad sectorleri onarmanızı sağlayana faydalı bir programdır.

    Program kurulduktan sonra karşınıza küçük bir pencerede HDD Regenerator programı açılacaktır. Üst kısımdaki regeneration menüsünden Start process under windows seçeneğini seçtiğimizde HDD Regenerator disk onarma işlemini windows çalışırken yapacaktır.  Bu seçeneğe tıkladığınızda  Choose Drive to Process başlığı altında hangi diski onarmak istiyorsanız o diski seçin ve Start Process’e tıklayın. Karşınıza dos ekranında bir pencere gelecek.

    Bu ekranda aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek işleme devam edeceksiniz. Hangi seçeneği seçmek istiyorsanız klavyeden o seçeneğin başındaki sayıyı tuşlayın.

    Ben daima 1'i seçerim; Tara ve onar.

    Bootable versiyonu (Bootable CD veya bootable flash bellek üzerinden çalışır):

    PC, Gerekli Bios önceliklikli başlatma ayarları yapıldıktan sonra bootable versiyon yüklü CD veya flash bellek ile başlatılır. Yönergeler izlendikten (disk seçimi vs) sonra üstteki resimde görünen ekrana gelinir ve tercihe göre bir numara yazılarak enter'a basılır; Tara ve onar seçimi 1'dir.

    Ciddi disk problemlerinde bootable versiyon taraması tercih edilmelidir.

    Not: Verdiğim linkten deneme sürümünü download edebilirsin. Fakat deneme sürümünde bootable araç oluşturma imkanı sağlanıp sağlanmadığını hatırlamıyorum. Eğer bu deneme sürümden bootable oluşturma imkanın olmazsa Google'da kırılmış versiyonunu veya hazır bootable iso dosyasını araştırarak bulabilirsin. Uzmanım.net'te illegal paylaşımlara izin verilmediği için sana maalesef bu konuda doğrudan yardım edemiyeceğim. Yol göstermek benden olsun, "kendi tayyareni kendin yaparsın" (eski esprili bir söz). :)

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      bilgisayarım hiç açılmıyor ama bu nasıl çalışacakki? boot esnasında çalışma özelli varmı?

      umutxxd umutxxd (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Açıklamalarda bunu yazmıştım, tam okumadın galiba. Önce verdiğim linkten Windows versiyonunu download ederek bir Windows işletim sistemli PC'de programı kur (Bu bir eş-dost bilgisayarıda olabilir), çalıştır. Açılan arabirimde bootable CD ve bootable USB (flash bellek) oluştuma imkanları bulunmaktadır. Bundan faydalanarak tercih ettiğin bootable aracı oluştur. temmuz 8 yıl önce
      • Verdiğim linkten deneme sürümünü download edebilirsin. Fakat deneme sürümünde bootable araç oluşturma imkanı sağlanıp sağlanmadığını hatırlamıyorum. Eğer bu deneme sürümden bootable oluşturma imkanın olmazsa Google'da kırılmış versiyonunu veya hazır bootable iso dosyasını araştırarak bulabilirsin. Uzmanım.net'te illegal paylaşımlara izin verilmediği için sana maalesef bu konuda doğrudan yardım edemiyeceğim. Yol göstermek benden olsun, "kendi tayyareni kendin yaparsın" (eski esprili bir söz). :) temmuz 8 yıl önce