Chrome Eklenti yüklenemedi hatasının çözümü nedir?

Google Chrome eklenti yüklenemedi hatasının çözümü nedir?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Chrome eklenti yüklenemedi hatasının çözümü nedir?

    Son bir kaç haftadır karşılaştığım bir sorun bu Eklenti yüklenemedi hatası. Sanırım en son Google güncellemesinden kaynaklanıyor. Daha önceden de benzer sorun çok eskiden karşıma geliyordu.

    Chrome Eklenti yüklenemedi hatası pek çok sebepten olabiliyor. Ben olası sebepleri, karşılaştığım durumları aşağıda özetlemeye çalıştım.

    Eklenti yüklenemedi hatası özellikle Youtube gibi video sitelerinde karşınıza çıkıyor.

    Video ekranı siyah oluyor ve ortada Eklenti yüklenemedi yazıyor, videolar oynamıyor.

    Google Chrome eklenti yüklenemedi hatasının çözümü:

    Eklenti Yüklenemedi Çözüm 1:

    1. Google Chrome'u açın.
    2. Adres satırına (hadi uzmanim.net yazan yere)  chrome://plugins/ yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Adobe Flash Player  eklentisini bulun.
    4. Devre dışı bırak (Disable) yapın.
    5. Chrome'u kapatın ve açın.

    Aynı şekilde Eklenti yüklenemedi  hatası için ikinci bir çözüm olarak da Pepper Flash eklentisini silmek oluyor. Bu daha önceki sürüm Google Chrome'da karşımıza gelen Eklenti yüklenemedi hatası için çözüm oluyordu.

    Eğer yukarıdaki çözüm işinize yaramazsa ikinci çözüm olarak şunu deneyebilirsiniz.

    Eklenti Yüklenemedi Çözüm 2:

    1. Google Chrome kapalı olsun.
    2. Windows ve R tuşlarına birlikte basın.
    3. Açılan çalıştır ekranına şunu kopyalayın ve yapıştırın:
      %userprofile%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\
    4. Bu komut sizi Pepper Flash'ın olduğu klasöre götürecektir.
    5. PepperFlash klasörünü sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.
    6. Google Chrome'u tekrar açın. Sorun düzelmiş olacaktır.

    Eklenti Yüklenemedi Çözüm 3:

    Bazı durumlarda Antivirüs programı eklentinin yüklenmesine engel olabiliyor. Bu durumda antivirüs programın geçici olarak devre dışı bırakarak kontrol edebilirsiniz. Eğer geçici olarak antivirüsü kapattığınızda Eklenti yüklenemedi hatası almıyorsanız o zaman sorun Antivirüs kaynaklıdır. Antivirüs uygulamanızın bir güncellemesi var mı kontrol edebilirsiniz. Güncel olmayan antivirüsler  genelde bu tür hatalara yol açabilir.

    Eklenti Yüklenemedi Çözüm 4:

    Bazen de Google Chrome dosyalarında sorun olur. O zaman Google Chrome'u kaldırmak ve yeniden yüklemek en iyi çözümdür. Yukarıdaki işlemleri yaptınız fakat sonuç alamadıysanız o zaman Google Chrome'u önce kaldırın sonra yeniden yükleyin. Bu işlem sonrasında Eklenti Yüklenemedi hatası çözülmüş olacaktır.

    Dilerim faydası olur.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
    7 yıl önce cevaplandı

      Eklenti Yüklenemedi Çözüm 2:

      1. Google Chrome kapalı olsun.
      2. Windows ve R tuşlarına birlikte basın.
      3. Açılan çalıştır ekranına şunu kopyalayın ve yapıştırın:
        %userprofile%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\
      4. Bu komut sizi Pepper Flash'ın olduğu klasöre götürecektir.
      5. PepperFlash klasörünü sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.
      6. Google Chrome'u tekrar açın. Sorun düzelmiş olacaktır.

      çok tşk ederim sayende artık çalıştıramıyorum

      endergaming endergaming (1)