Chrome güvenlik sorunu

Chromede bazı sitelerde sağ üst köşede yıldızın yanında bazen güvenlik işareti çıkıyor.Bu sitelere girmeyi önlemek için ne yapmalıyım?

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu işaret, eğer doğru anladıysam, sitelere girmenizi engellemez. Sadece bir uyarıdır. Eğer simge  buna benziyorsa olası sebepleri aşağıda anlatılmış:

    Bu sayfa kimliği doğrulanmamış kaynaklara ait komut dosyası içeriyor

    Şu liknte anlatıldığı gibi: Bu sayfa kimliği doğrulanmamış kaynaklara ait komut dosyası içeriyor eğer bu uyarı SSL içeren (adresi https ile başlayan siteler) her sayfada geliyorsa  o zaman tarayıcınıza zararlı bir uzantı eklenmiş demektir.

    Sadece bazı sayfalarda geliyorsa o zaman dikkate almanıza gerek yok.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • İşaret bunun aynısı üstünde çarpı işaretide var. Bilgisayarınıza birşey yüklemeye çalışıyor gibisinden bir şey yazıyordu orda. ghostdead11 7 yıl önce
    • @ghostdead11 tamam ayni simge. Resimdeki daha eski bir Chrome sürüme ait. Sadece bazı sitelerde karşına çıkıyorsa önemli bir uyarı değil. sitelerdeki reklamlara dair dosyaları bilgisayarına indiriyor. Panik yapmanı gerektirecek bir durum yok hakan 7 yıl önce

    İşaret bunun aynısı ama üstünde x işareti de var ve birşeyler yüklemeye çalışıyor gibisinden bir şey diyor.

    ghostdead11 ghostdead11 (62)