Chrome şifre hatırlama özelliği güvenilir mi?

Google Chrome'un şifre hatırlama sistemini kullanmam şifrelerimin ele geçirilmesine sebep olur mu?

Kullanmak mı kullanmamak mı? Daha iyi mi olur? Bu özellik güvenlik açığı oluşturup şifrelerimin ele geçirilmesine neden olur mu? Cevabınız doğrultusunda açıp –kapatacağım. Her seferinde şifre yazmak çok zor oluyor.

efe efe (65)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chrome şifreleri depolarken bir şifreleme tekniği kullanır. Bu şifreler bir SQLite veritabanında tutulur ve dışardan erişilmek istendiğinde şifrelenmiş şifrelere ulaşılabilir. Fakat bu şifreleme ChromePass denilen bir program ile kırılıp, size kullanıcı adı ve şifrelerinizi gösterebiliyor. Bunu göz önünde bulunduracak olursak, herhangi bir Malware bu bilgilere neden ulaşamasın?

    Bunları düşününce Chrome şifre depolama özelliğini tavsiye edemiyorum. Chrome şifre hatırlatma gibi özelliklerinden faydalanamayacak olsanız da şifre saklamak için size KeePass programını önerebilirim.

    utkubayat utkubayat (885)