Chrome Sitesinden Kurulum Uygulamasında Virüs Total'de Uyarı Çıktı

Merhaba, uzun aradan sonra pc ye format attım ve chrome yükledim ancak kendi sitesinden indirdiğim chrome kurulum uygulamasını virüstotal ile tarattığımda Trojan/Win32.Wacatac isimli bir virüs çıkıyor, virüsü araştırdığımda ise keylogger virüsü olarak açıklanmış. Acaba bu yanlış pozitif mi ? Evet sadece 1 antivirüs sağlayıcısında uyarı veriyor ancak tereddüte düşürdü beni.

mim123 mim123 (3)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hatalı Pozitif gibi görünüyor. Google Chome kurulum dosyasını indirdim. Şimdi virüs total üzerinde tarattım. 71 engine temiz dedi. Herhahangi bir virüs uyarısı almadım.

    Daha öncede bazı dosyalarda Windows Defender hatalı pozitif olarak  Trojan/Win32.Wacatac göstermişti.  Google üzerinden Chrome indirdiysen dosya temizdir. Virustotal hatalı sonuç göstermiş.

    hakan hakan (15424)
    10 ay önce cevaplandı

    • Şimdi sizin yanıtınızla aynı yükleme dosyasını tarattım ve temiz çıktı. Sanırım ilgili sağlayıcılar durumu düzeltmiş. Teşekkürler hocam. mim123 10 ay önce