Chrome tam ekran video sorunu

Youtube üzerinden Chrome ile video izlemek istediğimde tek videoda takılmalar oluyor. Firefox veya Internet Explorer'da bir sorun yok. Sadece Google Chrome'da videolar takılıyor, duraklayarak oynuyor. Bir tür kasma söz konusu ama nedeni ne olabilir? Video küçük durumdayken normal hızı ile oynuyor. Tam ekrana geçirince takılmalar, duraklamalar başlıyor.

MuratUncu MuratUncu (149)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Chrome bütünleşik olarak bir Flash player içerir. Pek çok kişi bunu bilmez. PepperFlashflash oynatıcısı Google Chrome ile gelen bütünleşik flash player'dır.

    Bazen PepperFlash videolarda duraklama, takılma, kasma sorununa yol açabilir. Özellikle video tam ekran izleniyorsa. Chrome içerisinden PepperFlash'ı kapatmak mümkündür.

    Flash player'da sürekli performans iyileştirmesi çıkartıldığı düşünülürse, PepperFlash'ı devredışı bırakmak mantıklı olabilir.

    Google Chrome'da PepperFlash nasıl devredışı bırakılır?

    1. Google Chrome'u açın.
    2. Chrome Adres satırına şunu yazın ve enter tuşuna basın. Bu komut google Chrome Eklentiler ekranını açacaktır.
      chrome://plugins/

      Google Chrome pepperflash devre dışı bırakma
    3. Google Chrome eklentiler ekranında sağ üst köşede Ayrıntılar'ı tıklatın.
      Goole Chrome eklentiler - ayrıntılar

    4. Açılan eklenti detaylarında Adobe Flash Player (2 files) yazan ekranında altında PepperFlash'ı bulun. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir. PepperFlash altındaki Devredışı bırak 'ı tıklayınPepperFlash devredışı bırakma

    Yukarıdaki işlemle Google Chrome içerisinde tümleşik olarak gelen PepperFlash eklentisini kapatmış oldunuz. Artık videoları oynatmak için Adobe Flash Player kullanılacaktır. Böylelike tam ekran videolarda kasma, duraklama, yavaşlama gibi sorunlar ortadan kalkacaktır. Ben kendimde yaşadığım Chrome'de video kasma sorununu bu şekilde çözdüm.

    Videolardaki kasma sorununa çözüm olarak ilk denenmesi gereken yukarıdaki işlemdir. Eğer video kasma sorunu, duraklama, takılma sorunu devam ederse başka çözümler önerebilirim. Yukarıdaki çözümü denedikten sonra haber verirseniz farklı çözümleri de paylaşabilirim.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Sorunum çözülmedi lütfen başka çözümler var ise paylaşınız..

      Sorunum video izlerken çıkmıyor rastgele yerlerde çıkıyor. Hizmetlerden masaüstü pencere yönetisini kapatınca sorunum gidiyor ama grafikler iyi olmuyor lütfen başka çözüm var ise paylaşınız.

      xyz61 xyz61 (1)