Chrome uzantılar açılmıyor

Google Chrome'da uzantılar açılmıyor. Google Chrome'u özelleştirin ve kontrol edin butonuna tıkıyorum. Sonra Araçlar > Uzantıları tıkladığımda ayarlar penceresi kapanıyor ve uzantılara erişemiyorum.

Google Chrome uzantıların açılmama sorununun çözümü nedir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Chrome uzantılar açılmıyor çözümü:

    Google Chrome'da uzantılar açılmıyorsa büyük ihtimalle zararlı bir eklenti yüklenmiş, Chrome'a virüs bulaşmış demektir. Bazı zararlı eklentiler, Chrome virüsleri ilk olarak kullanıcıların uzantılara girmesini engellerler.

    Google Chrome'u özelleştirin ve kontrol edin butonuna tıkladığınızda ve sonra Araçlar > Uzantıları tıkladığınızda bu pencere kapanır. Bunun sebebi virüsün uzantılara yani eklentilere erişmenizi engellemesidir.

    Virüs Chrome içerisinden eklentilere ulaşmanıza engel olacaktır. Bu sebepten Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. Bu klasördeki Tüm uzantı klasörlerini silin.
      Örnekteki gibi sarı ile gösterilmiş olan klasörleri Sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.
      Bu klasördeki Tüm alt klasörleri silebilirsiniz.
      Arkadaşlar Facebook Türkiye'de yasaklanıyor virüsü temizleme - Chrome eklenti silme

    Yukarıdaki işlemden sonra Chrome'u yeniden açarsanız sorunun düzelmiş olduğunu göreceksiniz.  Uzantıların açılmaması virüslerin sebep olduğu bir hatadır.

    Bu işlemlerden sonra bilgisayarınıza lütfen bir antivirüs yükleyin.

    Ayrıca MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? adresinden temin edeceğiniz Malwarebytes anti-malware yazılımı ile bilgisayarınızı taramanız şiddetle önerilir.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      yau baboş senin ben Allahına kurban olam ha. nasssıl bir dertten beni kurtarmışsın, seni de dertlerinden ha öyle kurtarsın kurban olduğum Allah

      kalkuleytir kalkuleytir (1)