Chrome'ye joygame virüsü bulaştı.Nasıl temizleyebilirim

koksalbaba koksalbaba (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

      bende eset var onla olmaz mı?

      koksalbaba koksalbaba (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Elbette olur amaveri tabanı mutlaka güncel olmalı. Ayrıca sistem üsteki mesajımda tavsiyesinde bulunduğum programlar ilede taranmalı. Zira antivirüsler virüsleri engellemeye, bulmayaya ve temizlemeye yararlar ama her türlü zaralıya maalesef etkili olmazlar. Bu sebeple virüs harici zararlılar için özel olarak başka programlar geliştirilmiştir (virüs ile zararlı yazılımlar aynı şey değildir. Virüs olmayan zararlı programlarda vardır. Sistemin düzgün çalışmasını bunlarda engeller.) Bu programlar virüslere değil ama diğer zararlılara karşı etkili olurlar. Mesajımda tavsiyede bulundukların bu zararlılara karşı en bilinen ve tanınan, en etkili olan yazılımlardır. Onlarlada sistemini taramalısın. Tavsiyem olur. temmuz 7 yıl önce

      joygame gibi yazılımlar reklam yazılımıdır. Eset reklam yazılımlarını tespit etme konusunda o kadar başarılı değil. Bu sebepten  Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla) ve  Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla) ile özellikle taramanda fayda var. Bu iki yazılımın uzmanlık alanı istenmeyen yazılımlar ve reklam yazılımlarıdır.

      hakan hakan (15424)