Chromium.x86 virüsü nasıl temizlenir?

Chromium.x86.exe dosyası nedir? Bu dosya çalıştırıldığında sisteme bulaşan virüsün özellikleri nedir? Chromium.x86 virüsünün ne gibi etkileri vardır?

Chromium.x86 virüsü nasıl temizlenir? Chromium.x86 virüsü nasıl silinir?

Chromium.x86.exe dosyasını yanlışlıkla çalıştırdım şimdi Chromium.x86 virüsünden nasıl kurtulurum?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Chromium.x86 virüsü nasıl temizlenir? Chromium.x86 virüsü nasıl silinir?

    Chromium.x86 virüsü nedir?

    Facebook yolu ile yayılan ve goo.gl üzerinden indirilen Chromium.x86.exe dosyası Malwarebytes anti-malware tarafından Trojan.FakeAdobe virüsü, TrendMicro-HouseCall tarafından TROJ_GEN.F47V0516 virüsü olarak tespit edilir.

    Maalesef Avast, AVG, Nod 32, Panda, McAfee, Sophos, Symantec gibi çok kullanılan antivirüsler  bu virüsü tespit edememekteler.

     Chromium.x86 virüsü bir tür trojan yani truva atıdır. Bilgisayarınıza uzaktan erişimi sağlayacak bir kapı açar.

    Ayrıca Chromium.x86.exe dosyası ile bulaşan virüs bazı anti-virüs programları tarafından  Trojan-Ransom.Win32.Blocker.cggaTrojan-Ransom.Win32.Blocker.cggaSuspicious_Gen4.EYUYI adları ile tespit edilir.

    Görüldüğü gibi bu virüsün son dönemde çok popüler olan fidye virüsü olma özelliği de var. Fidye virüsleri size ait belgeleri, videoları, resimleri şifreler ve daha sonra sizden bu dosyaları geri alabilmeniz için para ister.

    Fidye virüsleri oldukça tehlikeli virüslerdir.

    Chromium.x86.exe virüslü dosyasını pek çok antivirüs programı ile taradık maalesef bu virüsü tespit edebilen iki anti-virüs programı tespit edebildik.

    Chromium.x86 virüsü aşağıdaki klasörler örnekteki gibi dosyalar oluşturmakta

    %Temp%\jNVmQYxh.exe
    %Startup%\NfipHcJv.exe
    %Program Files%\Windows NT\WRYKCWcH.exe

    Chromium.x86 virüsü nasıl temizlenir?

    Virüs facebook'u etkiledi ise Facebook virüsü nasıl temizlenir? linkinde anlatılanları yerine getirin.

    Chromium.x86.exe dosyası ile bilgisayara bulaşan virüsü temizlemek için Malwarebytes anti-malware kullanabilirsiniz. Ücretsiz sürümü Chromium.x86 virüsünü silme işleminde başarılı. Malwarebytes anti-malware Chromium.x86 virüsünü  Trojan.FakeAdobe olarak tespit edip silecektir.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? buradan indirebilir ve nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

    murat murat (12492)