Çift İşletim Sisteminde Seçim Ekranı Gelmiyor

Merhaba arkadaşlar, ben çift işletim sistemi kullanıyorum. Windows XP ve Windows 10 şeklinde Windows XP çöktüğünde mecbur olarak iki işletim sisteminede fotmat atmak zorunda kalıyorum. Çünkü xp'ye format attığımda başlagıçta hangi işletim sistemini açmak istersiniz diye sormayıp direk olarak xp açıyor. başlangıç ekranını nasıl format atmadan düzeltebilirim.

Not: resim örnek olarak verilmiştir

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sizin işinizi görecek olan  program: Dual-boot Repair utility for Windows 8, Windows 7 and Vista

    Dual-boot Repair utility for Windows 8, Windows 7 and Vista programı birden fazla işletim sistemi yüklü olan sistemlerde kaybolan  işletim sistemi seçme ekranını geri getirmek içi kullanılan bir araç.

    Sadece Dual-boot Repair utility for Windows 8, Windows 7 and Vista programını yükleyin.

    İşletim sistemi seçme ekranı artık çıkmadığında programı çalıştırın ve Automatic Repair tıklayın. Disklerdeki işletim sistemlerini algılayıp buna göre açılış seçenekleri yeniden yapılandırılacaktır.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler ilk format attığımda deneyecem. lion 8 yıl önce