Çift kamera ne işe yarar?

Yeni çıkan bazı telefonlarda çift kamera var. Telefonun ön tarafındaki bu çift kamera ne işe yarıyor?

alivecan alivecan (339)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Çift kameralı telefonlarda ön kameralardan biri odaklanma yaparken diğeri fotoğrafı çekiyor. Çift kamera daha hızlı odaklanma imkanı sağlıyor.

    Aslında çift kameranın kullanımı üreticiden üreticiye göre farklılık gösterebiliyor. Mesela LG  telefonlarda geniş açılı fotoğraflar çift kamera ile mümkün oluyor.

    iPhone 7'de derinlik hissi oluşturmak için kullanılıyor.

    Genel olarak çift kamera, daha iyi odaklanma ve geniş açılı fotoğraf çekimi işine yarıyor.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar

      Çift Kamera, Cisimler Arasındaki Hasassiyeti ve renk tonunu ve açısını değiştirerek Çıkan resmin Tıpkı İnsan gözünün göründüğü oranda çekiyor

      ÇİFT KAMERA HANGİ TELEFONLARDA VAR;

      Modellerini Söylemiyorum Sadece Markaları var

      LG XCam = 969 TL

      HTC

      SONY

      IPHONE 7

      nvidiagtx nvidiagtx (690)
      6 yıl önce cevaplandı

        Çift kameralı telefonlarda kameralardan birisi odaklanma işini kolaylaştırır. Normal telefonlardan 2 kat daha hızlı odaklanma sağlanır. Kameralardan biri odaklanma ile ilgilenirken diğeri de fotoğrafı çeker.

        Çift kamera sayesinde daha kaliteli ve canlı renklere sahip fotoğraflar çekebilirsin.

        hakan hakan (15424)