cmd kendiliğinden açılıyor

Oyun oynarken veya hiçbirşey yapmıyorken pcde kendiliğinden cmd açılıyor ve resimde gördüğünüz kodları yazıp direk kapanıyor bu olay 20-30 dk aralıklarla oluyor ve açılıp kapanması 1 saniye felan sürüyor çok hızlıca kapanıyor resmini çekebildim olduğunda

thekingbia thekingbia (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Virüs olabilir bence :)

    Görev yöneticisinden bak anormal görüneni kapat :)

    narudomi narudomi (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      Resimde gördüğümüz Command prompt [CMD] ekranındaki satırlar,yüklenen programın ProgramData ve ProgramFiles dizinlerinde kendisine ait olan dosyaları aramakta dolayısı ile cmd.exe üzerinden atak yaparak işlemleri sürdürüyor.Tavsiyem önemli verilerinizi yedekleyip kendinize yeni bir administrator hesabı oluşturup temiz bir hesap açın.Sağlam güncel olan bir antivirüs programı ile de sisteminizi tamamen taratın bu gibi uygulamalar son zamanlarda reklam amacı ile arka planda bir program ile beraber gizli yüklenen programlarada ayrıca benziyor sonuç olarak sistem meşkuliyet yaratmak ve sistemi yoracağından kaldırmak gerekli.

      Windows sistem başlangıcına kendisini atamış olan herhangi benzer uygulamaları manuel olarak kendiniz devre dışı bırakabilirsiniz.Şu yolu izleyin: Başlat Çalıştır'a MSCONFIG yazın enter'layın.Alttaki eklediğim resimdeki gibi orneğin bendeki çalışmasını istemediğim snagit uygulaması,windows başlangıcında çalışmasını istemiyorum ve devredışı bırakma işlemini yapıyorum.Sizdeki aynı şekilde cmd ekranında adı geçen benzer bir uygulama var ise,devredışı bırakıp tekrar sisteminizi gözden geçirin.2.olarak başlat menüsü/başlangıç dizini içinede bakın oradada uygulama başlatıcı kısayol varmı var ise,silin temizlensin kolay gelsin.

      Windows başlangıcından uygulama devredışı bırakma işlemi:

      (Başlat/çalıştır: MSCONFIG ]

      Başlangıç dizini (Startup) herhangi bir programı başlatmak için,programa ait kısayolunun bulunması yeterli.Başlaması istenilmeyen programın kısayolunu silerekde başlaması engellenebilir.

      forjest forjest (101)
      7 yıl önce cevaplandı

        Tahminim : Virüs-Neden?- Orada Driver Updateleri Başlatıyor.Öyle Birşey Olsa Sağ Alt Bildirimlerden uyarı verir.

        gmemir gmemir (5)