com.google bu nasıl oluyor?

Bir arkadaşım facebook'tan yolladı. Adres satırına com.google yazınca Google tersten açılıyor.

Böyle bir şey nasıl mümkün oluyor?

alivecan alivecan (337)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Alan adları yaygın olarak

    • .com
    • .net
    • .org

    üst düzey alan adlarına sahip oluyorlar. .google ise yeni bir üst düzey alan adı.

    Google artık alan adı işine de el attı. Artık aşağıdaki domain uzantılarının sahibi Google.

    • .ADS
    • .BOO
    • .DAD
    • .DAY
    • .EAT
    • .ESQ
    • .FLY
    • .FOO
    • .HERE
    • .HOW
    • .ING
    • .MEME
    • .MOV
    • .NEW
    • .PROF
    • .RSVP
    • .SOY
    • .ZIP

    bunlar dışında .google ve .youtube gibi üst düzey alan adlarınında hakları Google'da. Yani artık google.google gibi bir web sitesi karşınıza çıkarsa şaşırmayın.

    Google yukarıdaki uzantılara sahip alan adı satışlarına da başlayacak. Fakat .GOOGLE, .YOUTUBE ve .PLUS gibi bazılarını Google ürünleri için kullananıldığından bunlar herkese açık olmayacak.

    com.google ise Google'a ait bir web sitesi. Google tarafından hazırlanmış ve Google'ı tersten açan keyifli bir site.

    murat murat (12492)