COM Surrogate çalışmayı durdurdu

Windows 8 kullanıyorum. Her hangi bir resmi tıkladığımda özelliklerine girmek istediğimde COM Surrogate çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Bu durum bazen video izlemek istediğimde de oluyor. Videoyuz izlemek için tıkladığımda COM Surrogate çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Windows 8'de COM Surrogate çalışmayı durdurdu hatasının çözümü nedir?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    COM Surrogate çalışmayı durdurdu çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    1. Öncelikle herhangi bir medya oynatıcı yüklediyseniz kaldırın, Gom Player, KM Player gibi. Aynı zamanda bir Codec Pack yüklediyseniz kaldırın. Bunlar yerine  VLC Player yükleyin.  VLC Player'i buradan indirebilirsiniz. Aynı zamanda DivX veya  Nero yüklediyseniz bunları güncelleyin.
    2. Kaspersky Antivirus kulanıyorsanız güncellemelerini yapın. Kaspersky Antivirus'nin güncel olmayan sürümleri COM Surrogate çalışmayı durdurdu  hatasına sebep oluyor.

    3. Windows 8 arama bölümüne CMD yazın. Çıkan CMD.EXE'yi sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırı seçin. Komut satırınsa sırası ile şu komutları girin.

      regsvr32 vbscript.dll
      regsvr32 jscript.dll

    4. Eğer sorun USB disk gibi harici bir diskte meyadana geliyorsa o zaman disklere disk taraması yaptırın.
      Windows 8'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır?
    5. Dllhost.exe için DEP (Veri Yürütme Engellemesi) 'i kapatın. Windows 8 'de DEP kapatmak için
      Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sistem yolunu izleyin. Sağ taraftan Gelişmiş sistem ayarlarını tıklayın. Gelişmiş sekmesinden Performans'ı tıklayın. Veri Yürütme Engellemesi'ni tıklayın. Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP'yi aç. seçin.
      Ekle'yi tıklayın ve
      32 Bit sistemler için C:\Windows\System32\dllhost.exe yolunu 64 bit sistemler için C:\Windows\SysWOW64\dllhost.exe yolunu izleyerek dllhost.exe dosyasını seçin ve ekleyin.

    6. Ekran kartı sürücünüzün son sürümünü yükleyin yani ekran kartınızı güncelleyin.

    Yukarıdaki işlemlerden bir tanesi kesin çözüm olacaktır. COM Surrogate çalışmayı durdurdu çözümü için yukarıdak işlemleri sırası ile yapın ve her aşamada sorun duzeldimi kontrol edin.

    Ayrıca bazen virüslerde COM Surrogate çalışmayı durdurdu hatasına sebep olabilir.

    Bunun için bir antivirüs yükleyin ve bilgisayarı tarayın.

    Windows 8 için en iyi 5 ücretsiz antivirüs yazılımı linkinden bir antivirüs seçebilirsiniz.

    ergin ergin (2539)