Combofix Log İnceleme

Arkadaşlar Combofix ile bilgisayarı tarattıktan sonra çıkan raporda hangi bölümlere dikkat edilmeli bilgilendirirseniz sevinirim.

ayberk ayberk (71)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Combofix log analizi yapabilmek için aslında sistem dosyalarına, işletim sistemlerine hakim olmanız gerekiyor.

    Combofix log dosyası içinde Other Deletions başlığı altında zararlı görülen ve combofix tarafından silinen dosyaların yolları ve adları görüntülenir.

    Onun dışında çalışan hizmetler ve aktif çalışan bellekteki uygulamalarla ilgili bilgiler bulunur.

    Bunların ne olduğunu bilmeniz için pratik bir yol yok.  Dediğim gibi hangisi sistem dosyasıdır hangisi istenmeyen uygulamadır biraz tecrübe gerektiriyor.

    hakan hakan (15424)