Combofix nedir? Combofix nasıl kullanılır?

Combofix nedir? Combofix  nasıl kullanılır?

Combofix bütüm zararlıları temizlemek için yeterli mi?

Combofix güvenli olarak nereden indirilir ve nasıl çalıştırılır?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ComboFix Nedir?

    ComboFix, bilinen  malware türü yazılımlar için geliştirilmiş zararlı yazılım temizleme aracıdır. ComboFix, bilgisayarı zararlı yazılımlara karşı tarar, zararlı yazılımları bulur ve otomatik olarak temizler.

    Virüs, Malware, Spyware, Trojan, Worm nedir? Virüs, Malware, Spyware, Trojan, Worm arasındaki farklar nelerdir? detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

    ComboFix'in yaygın olarak karşılaşılan zararlılara karşı etkin olduğu unutulmamalıdır.  ComboFix bir antivirüs yazılımının yerini tutmaz.

    ComboFix çalıştırıldığında  aşağıdaki klasörleri temizler, içeriklerini siler.

    • Geri Dönüşüm Kutusu
    • Geçici Internet Dosyaları
    • Temp Klasörü

    Combofix hangi işletim sistemleri için uygundur?

    Son versiyon ComboFix aşağıdaki Windows işletim sistemleri için uygundur.

    • Windows XP (yalnızca 32-bit)
    • Windows Vista (32-bit / 64-bit)
    • Windows 7 (32-bit / 64-bit)

    ComboFix  nasıl kullanılır?

    1. Combofix indir adresinden Combofix yazılımını indirin. (Boyut: 4.9 MegaByte)
    2. Combofix.exe dosyasını masaüstüne kaydedin.
    3. ComboFix dosyasını iki kere tıklayın.
    4. ComboFix yasal sözleşme ekranını geldiğinde I Agree tıklayın.
      ComboBox Nedir Combobox nasıl kullanılır - Combobox sözleşme
    5. ComboFix çalışmaya başlayacaktır.
    6. ComboFix  Kayıt defterini yedekleyecektir.
      ComboBox Nedir? ComboBox Nasıl Kullanılır - Yedekleme
    7. Daha sonra ComboFix bilgisayarınızda kurtarma konsolu yüklümü diye kontrol edecek ve yoksa
      Microsoft Windows Recovery Console başlığında kurulması için sizden onay isteyecektir "Evet" tıklayın.
    8. ComboFix Kurtarma Konsolu Tamamlandı mesajı gelecektir. Evet tıklayın.
    9. 50 aşamadan oluşan tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınız yeniden başlayacak ve karşınıza  bir rapor sununacaktır.
      ComboBox Nedir? ComboBox nasıl Kullanılır?

    Combofix bütüm zararlıları temizlemek için yeterli mi?

    Combofix tek başına asla yeterli değildir. Yaygın olan zararlıları temizlemek için kullanılır. Bilgisayarınıza bir virüs bulaştığını düşünüyorsanız bilgisayarını güncel bir antivirüs yazılımı ile mutlaka taratmalısınız.

    hakan hakan (15409)