compatibilitycheck.exe nedir? compatibilitycheck.exe bozuk dosya hatası

compatibilitycheck.exe - Bozuk dosya \$Mft dosya veya dizini, bozuk ve okunamaz durumda. Lütfen chkdsk hizmet programını çalıştırın

Bilgisayarımda uzun süreden beri bu hatayı alıyorum. dosyayı arıyorum, bulamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

compatibilitycheck.exe

turkwolf2626 turkwolf2626 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Harddiskinizde dosyaların adreslerinin tutulduğu kısımda bir sorun var. Bu sorunu çözmek için hatada da söylendiği gibi chkdsk programını çalıştırmanız dosyaların adreslerinin bulunmasına yardım edecektir. Chkdsk programını çalıştırmak için aşağıda anlatılanları uygulayınız.

    1. Başlat butonuna basınız ve arama yerine cmd yazınız.
    2. Çıkan arama sonucuna sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" deyiniz.
    3. Açılan pencerede aşağıda belirttiğim komutu yazınız.

    chkdsk /R C:

    Windows'un hangi sürücüde olduğuna dikkat ediniz. Eğer Windows D: sürücüsinde kurulu ise yazdığım komuttaki C:'yi D: ile değiştirmeniz gerekmektedir. Chkdsk hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyiniz.

    Disk Hata Denetimi (CHKDSK) Komutlarında kullanılan harflerin anlam ve fonksiyonları nelerdir?

    CMD Komut satırından CHKDSK nasıl yapılır, hangi komutlar kullanılır?

    Windows 8'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır?

    Bu işlemlerin sorununuzu çözeceğini umuyorum.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      compatibilitycheck.exe dosyası pek çok güvenlik sitesine göre virüs veya malware yani zararlı yazılım olarak nitelenmiş.

      C:\users\[Kullanıcı Adınız]\appdata\roaming\compatibility verifier

      veya

      c:\Kullanıcılar[Kullanıcı Adınız]\appdata\roaming\compatibility verifier

      yolu altında bulunan COMPATIBILITYCHECK.EXE dosyası pek antivirüs programı tarafından Rootkit, trojan olarak tespit edilebiliyor.

      Bazı güvenlik sitelerinde COMPATIBILITYCHECK.EXE dosyası yüksek riskli trojan olarak nitelendirilmiş.

      Malwarebytes anti-malware programının tespit edebildiği söyleniyor. Öncelikle bilgisayarınızı bir malware,virüs taramasından geçirin. Malwarebytes anti-malware nedir, nasıl kullanılır? linkinden bilgi alabilirsiniz.

      Tarama işlemi bittikten sonra bilgisayarınızda bir disk taraması gerçekleştirin. Çünkü

      compatibilitycheck.exe - Bozuk dosya \$Mft dosya veya dizini, bozuk ve okunamaz durumda. Lütfen chkdsk hizmet programını çalıştırın uyarısı disk sorunlarında karşınıza çıkabilir. Aynı zamanda dosya sisteminizde de sorun olabilir.

      Windows 8'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır?

      Windows 7'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır?

      CMD Komut satırından CHKDSK nasıl yapılır, hangi komutlar kullanılır?

      hakan hakan (15424)