Conhost.exe nedir?

Arkadaşlar Windows 7 kullanıyorum. Görev yöneticisini açtığımda conhost.exe adlı bir dosya görüyorum.

CPU ve Bellek kullanım oranları zaman zaman %100' e varıyor. conhost.exe  virüs olabilir mi?

conhost.exe nedir? Virüs mü? Tehlikeli mi?

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sizin gibi ben de merak edip araştırmıştım. Öncelikle söyleyeyim  conhost.exe virüs değil. Windows 'a ait bir dosya.

    conhost.exe Windows 7 işletim sisteminden önceki Windows işletim sistemlerinde, örneğin Windows Vista, olan bir hatayı düzeltmek için var.

    Windows XP ve Windows Vista işletim sistemlerinde Komut istemine baktığınızda, Windows'un geçerli temayı komut istemine uygulayamadığını göreceksiniz.

    Windows Vista'da Komut istemi ekranında scrollbar'ın hala temayı kullanamadığını fark edeceksiniz. Hâlâ eski stil olarak görünür.

    conhost.exe nedir sorusunun cevabı burada gizli Windows 7 'de işte bu noktada devreye conhost.exe dosyası giriyor. conhost.exe Windows 7 de bu sorunu ortadan kaldırmak için var.

    conhost.exe Windows 7 ye ait bir dosyadır bu sebepten korkmanıza gerek yok.

    MuratUncu MuratUncu (149)