Copy API kullanılamaz hatasının çözümü nedir?

Kayıt Defteri Düzenleyicisi adındaki uygulamayı açmak istediğinde şu hatayla karşılaşıyorum

Copy API kullanılamaz

Hata resmi:

Tamam deyince program açılıyor ama hiçbir anahtar görünmüyor şöyle oluyor

0050 0050 (15)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bellekte aktif olarak çalışan bir uygulama kayıt defteri dosyalarına erişimi engelliyor gibi görünüyor.

    ERROR_CANNOT_COPY - The Copy API cannot be used. ya da Copy API kullanılamaz hatası kopyalama işlemi yapılamadığında ortaya çıkar. Kayıt defteri editörü registry dosyalarına erişemediğinden / bir şekilde bir program  bunu etkilediğinden / bu hatayı alıyor olabilirsiniz diye düşünüyorum.

    Benzer bir duruma antivirüs türevi bir yazılımın olduğuna şahit olmuştum.

    Eğer çalışır durumda antivirüs, sistem bakım yazılımı, anti-malware veya kayıt defteri üzerinde işlem yapan, yapma ihtimali olan bir program varsa kapatın ve tekrar deneyin.

    Advanced System Care, YAC, UpCleaner gibi bir program varsa bunlar sebep olabilir (veya benzeri)

    Ayrıca sistemi güvenli modda açıp kayıt defteri editörünü çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

    Bilgisayarımı güvenli modda nasıl başlatırım?

    İlave: Windows sistem dosyalarını onarmak için şunu yapın.

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın.
      Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    2. Şu komutu uygulayın:
      sfc   /SCANNOW
    3. Komutun çalışmasını ve işlemleri yerine getirmesini bekleyin.
    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

    • MBA güvenilir bir programdır bu tür sorunlara yol açmaz. Fakat her ihtimale karşı kaldırıp deneyebilirsiniz. hakan 8 yıl önce
    • Cevabıma ilave yaptım. hakan 8 yıl önce
    • Bilgisayarda virüs taraması yapabilir misin? hakan 8 yıl önce