Cryptolocker virüsü nasıl temizlenir?

Cryptolocker virüsü nasıl temizlenir? 250 GB HDD bu virüsü yedi ve bilgilerime ulaşamıyorum. Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

miako miako (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

      Çok çeşitli yazılımlar görmüşsünüzdür, ancak fidye yazılımları kadar insanın canını yakacak bir başka örnek görmedim. Bu yazılımlar, siz farkında olmadan arka planda dosyalarınızı şifreleyerek erişilemez hale getiriyor ve işi bittiğinde ekranınızda bir mesaj görüntüleyip bu dosyaları tekrar erişilebilir hale getirmek istiyorsanız size kendilerine para ödemeye zorluyor.

      Bunu malware virüs programıyla halledebiliriz ;

      Bilgisayarınızı malware, virüs yazılımlara karşı tarayın:

      Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin.

      İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

      1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
      2. Perform full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
        Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama

      3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
        Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

      4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
        Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
      5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

      6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

      taha6161 taha6161 (-99453)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Şifrelenmiş dosyalarımı nasıl kurtarabilirim? miako 9 yıl önce
      • Bu virüs hakkında yeterince bilgim yok ancak çok güçlü bir virüs. ABD'de ortaya çıktı galiba türkiyedeki ilk mağduru sizsiniz. Bu internetten kendinizin yapabileceği bir çözüm olmayabilir. Bu yüzden uzman bilgisayarcılara götürün. taha6161 9 yıl önce

      Ben  spamcı, fırsat kollayan bir eşşeğim.

      mcerdem mcerdem (-99)