CSS'de Streç background - arka plan resmi nasıl yapılır?

Bir  genişliği %100 olan bir Div etiketi var. Bu Div etiketine  background uyguladım. tarayıcını ile arka plan resminin yeniden boyutlanmasını istiyorum. Yani streç olarak Div'i kaplasın ve farklı ekran çözünürlüklerinde tarayıcı ile arkaplan resmi yeniden boyutlansın.

CSS 'de şunu denedim fakat bir çözüm sağlayamadım.

width:100%; height:100%;

CSS'de arkaplan resminin %100 yani tam ekranı kaplamasını, streç bir şekilde tarayıcı boyutu ile aynı şekilde yeniden boyutlanmasını nasıl sağlarım?

sedapekmez sedapekmez (624)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    CSS 3 ile gelen background-size özelliği ile streç background yani arkaplan resmi yapmak oldukça kolay.

    background-size: 100%;

    Yukarıdaki kod arkaplanı streç hale getirecektir.

    sedapekmez sedapekmez (624)
    10 yıl önce cevaplandı

      html,body {background:url(background.jpg) fixed left top;background-size:cover;}

      bu yollada kullanabilirsin.

      v2beta v2beta (21)