DaemonProcess.exe nedir?

Windows 7 işletim sisteminde, görev yöneticisini açtığımda  işlemci ve ram kullanımı fazla olan DaemonProcess.exe adında bir işlem mevcut. Dosya yolu olarak C:\Program Files\Mobogenie\DaemonProcess.exe görünüyor.

DaemonProcess.exe Nedir? DaemonProcess.exe virüs mü? DaemonProcess.exe nasıl temizlerim?

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DaemonProcess.exe nedir?

    DaemonProcess.exe, Mobogenie programına ait bir dosyadır. Mobogenie potansiyel olarak istenmeyen programlardan biridir. Bu da diğer istenmeyen yazılımlar gibi diğer programlar ile birlikte, kullanıcının dikkatsizliğinden yararlanarak sisteme kurulur. Beijing AmazGame Age Internet Technology şirketi tarafından geliştirilen istenmeyen bir uygulamadır.

    DaemonProcess.exe virüs mü?

    DaemonProcess.exe teknik olarak virüs değildir. Potansiyel istenmeyen yazılımlar gurubuna girer. Bu sebepten bilgisayarınızdan kaldırmanızda fayda vardır.

    DaemonProcess.exe nasıl temizlenir?

    Öncelikle  Mobogenie programını kaldırmalısınız. Bununla ilgili bilgiyi  Mobogenie nasıl kaldırılır? linkinden öğrenebilirsiniz.

    Daha sonrasında şu işlemleri yaparak bilgisayarınızın temiz olduğundan emin olun:

    Bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    Bu işlemlerden sonra DaemonProcess.exe  silinecek ve bilgisayarınızın performansı artacaktır.

    hakan hakan (15424)