Datalist ile veritabanından çekilen veriyi alana göre sıralama sorunu

Merhaba,

Select so.SoruId,Soru,Cevap,Aciklama,UserId from Soru s, Cevap c, Sonuc so Where so.SoruId=s.Id and so.CevapId = c.CevapId order by c.CevapId

kodu ile verilerimi çekiyorum ancak karışık sırayla getiriyor. Neler denedim, olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Datalist ile sıralama için bir örnek paylaşıyorum, test ettim sorunsuz sıralama yapıyor. Kendi kodlarınızı bununla karşılaştırarak hatayı bulabilirsiniz.

    Webform1.aspx.cs

    using System;
    using System.Data.SqlClient;
    using System.Data;

    namespace WebApplication2
    {
        public partial class WebForm1 : System.Web.UI.Page
        {

            protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
            {
                SqlConnection con = new SqlConnection("Server=.\\Sqlexpress; Database=Soru; Integrated Security=SSPI");
                SqlDataAdapter adp = new SqlDataAdapter("Select so.SoruId,Soru,Cevap,Aciklama, UserId from Soru s, Cevap c, Sonuc so Where so.SoruId=s.Id and so.CevapId = c.CevapId order by userId", con);

                DataSet ds = new DataSet();
                adp.Fill(ds);
                DataList1.DataSource = ds.Tables[0];
                DataList1.DataBind();

            }

    Webform1.aspx

    <%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeBehind="WebForm1.aspx.cs" Inherits="WebApplication2.WebForm1" %>

    <!DOCTYPE html>

    <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
    <head runat="server">
        <title></title>
    </head>
    <body>
        <form id="form1" runat="server">
        <div>

        </div>
            <asp:DataList ID="DataList1" runat="server">
                <ItemTemplate>
                    <p><%#Eval("SoruId")%> - <%#Eval("Cevap") %></p>
                </ItemTemplate>

            </asp:DataList>
            <asp:Button ID="Button1" runat="server" OnClick="Button1_Click" Text="Button" />
        </form>
    </body>
    </html>

    Vb.net mi yoksa C# ile mi kodunuzu yazıyorsunuz bilgi vermemişsiniz. Ben  SqldataAdapter ve C# ile Datalist sıralama örneği paylaşıyorum.

    SqlDataAdapter içinde bulunan Sql ifadesinde yapacağınız order by değişiklikleri sıralamayı doğrudan etkileyecektir.

    alattin alattin (16999)
    8 yıl önce cevaplandı

      merhaba,

      c# ile çalışıyorum. kodları karşılaştırdım, fark yok. veritabanında sorguyu çalıştırdığımda problem yok :/

      paristanbulima paristanbulima (228)