"DeaconPuffer.dll başlatmada sorun, belirtilen modül bulunamadı." hatası nasıl düzeltilir?

Laptop prize takılınca "DeaconPuffer.dll başlatmada sorun, belirtilen modül bulunamadı." şeklinde küçük bir sekme ile hata veriliyor. Tamam seçeneğine tıklayınca sekme kapanıyor ve başka bi sorun olmuyor ama laptop her prize takılınca aynı olay yeniden gerçekleşiyor. Windows 8.1

Bu "DeaconPuffer.dll" hatasının çözümü nedir?

slaeser7 slaeser7 (6)
7 yıl önce sordu

  • Bilgisayarınızın marka ve modeli nedir? murat 7 yıl önce
  • Keşke herkes soruları sizin gibi özenli sorsa. Bunun için teşekkürler. murat 7 yıl önce
  • Teşekkürler :) slaeser7 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bilgisayarınızda yüklü  enerji yönetimi ile ilgili bir yazılım varsa bu yazılımı yeniden yüklemeniz gerekecektir.  Sadece prize taktığınızda açılıyor olması bir tür enerji yönetimi yazılımının yüklü olduğu fakat DeaconPuffer.dll dosyasının bulunamamasından dolayı hata verdiğini düşünüyorum.

Muhtemelen üretici tarafın sisteminize yüklü olarak gelen bir yazılım silinmiş veya zarar görmüş.  Marka ve Model belirtirseniz laptop üretici sitesinden kontrol edebiliriz.

Düzenleme:

Toshiba Eco Utility veya Toshiba Peakshift Control gibi bir program yüklü mü? Yüklü ise kaldırıp tekrardan Toshiba sitesinden indirip yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Bir de DeaconPuffer.dll dosyası bilgisayarda hangi klasörde aratıp yolunu yazarsanız iyi olur.

murat murat (12492)
7 yıl önce cevaplandı

  • Toshiba Satellite L850-1RK slaeser7 7 yıl önce
  • @slaeser7 biraz ek yaptım. murat 7 yıl önce
  • Toshiba Eco Utility programı bilgisayarda var ama aktif değil. slaeser7 7 yıl önce
  • DeaconPuffer.dll dosyasını aratır mısınız? Tam yolu nedir? @slaeser7 murat 7 yıl önce