Default Boot Device Missing or boot failed

Default Boot Device Missing or boot failed Insert recovery media and hit any key Then select boot manager to choose a new boot device or to boot recovery media

Arkadaşlar Merhaba, bir arkadaşımın yanındayım. Lenovo Z510 almış. Windows 8 kurmaya çalışıyorum. Lenovo Z510 de şuan Free Dos yüklü. Açılışta aşağıdaki gibi bir hata alıyorum:

EFI network 0 for IPv4 (20-89-84-23-c3-45) boot failed Checking media (Fail) EFI network 0 for IPv6 (20-89-84-23-c3-45) boot failed.

Default Boot Device Missing or boot failed Insert recovery media and hit any key Then select boot manager to choose a new boot device or to boot recovery media

Ne yapmam lazım hiç bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Lenovo laptopda Default Boot Device Missing or boot failed Insert recovery media and hit any key Then select boot manager to choose a new boot device or to boot recovery media hatasının çözümü için Setup'da Boot Mode yani açılış modunu Legacy Support yapmalısınız. Bunun için

    1. Bilgisayarı kapatın.
    2. Bilgisayarı açar açmaz F2 tuşuna bas-çek yapmaya başlayın.
    3. Lenovo Setup Ekranı geldiğinde Boot bölümüne geçin.
    4. Boot Mode  bölümünü Legacy Support olarak değiştirin.
    5. Kaydedin ve çıkın.

    Lenovo legacy support

    Bu işlemden sonra Windows 8 kurulumuna devam edin.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Ben de aynı sorunu yaşıyorum. dediğinizi yaptım ama Bios ayarlarına giremiyorum. FN+F2 TUŞUNA BAS ÇEK YAPIYORUM SÜREKLİ  ama aynı hata yazısı çıkıyor:

      efault Boot Device Missing or boot failed Insert recovery media and hit any key Then select boot manager to choose a new boot device or to boot recovery media

      ne yapabilirim?

      fygunes fygunes (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Merhaba,

        Ben de bu hatayı alıyorum ancak ben uefi modunu etkin etmek ve akabinde w7 64 bit kurmak için yapıyorum ve bu hatayı alıyorum.SSD DİSK TAKTIM VE UEFİ MODUNU ETKİN KILMAM LAZIM Kİİ TAM PERFORMANSI ALABİLEYİM,ANCAK UEFİ Yİ ETKİN YAPINCA BAHSETTİĞİMİZ HATAYI alıyorum.ben bunu nasıl düzeltebilirim lenovo laptop var elimde g50-70 ve uefi modu destekliyor.Yardımcı olursanız çoks evinirim.

        demircan256 demircan256 (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          ben dede oldu böyle yaptım

          flaşbellekten wın 8.1 pro 64 yüklemiştim

          tekrar taktım yükleme ekranı çıktı ileri sonra bilgisayarınızı onarını tıkladım

          ordan sorun gideri sonra gelişmiş seçenekler uefı bellenın ayarları

          yeniden başlat ve bıos çıktı sonra ahcı modunu ıde yaptım sonra

          boot kısmında uefı modunu legacy yaptım f10 kaydet çık oldu bitti maşallah

          gammuh gammuh (1)