DirectX Error - DirectX function "GetDeviceRemovedReasons" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED hatası

Need for speed: Rivals yükledim ve oyunu açmak istediğimde aşağıdaki gibi hata alıyorum

DirectX Error - DirectX function "GetDeviceRemovedReasons" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED ("The video card has been physically removed from system, or a driver upgrade for video card has occureed. The application should destroy and recreate the device. ID3D10Device:GetDeviceRemovedReason."_ GPU Nvidia Geforce

Hatanın sebebi ne olabilir?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    DirectX Error - DirectX function "GetDeviceRemovedReasons" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED ("The video card has been physically removed from system, or a driver upgrade for video card has occureed. The application should destroy and recreate the device. ID3D10Device:GetDeviceRemovedReason."_ GPU Nvidia Geforce

    hatasının sebebi güncel olmayan ekran kartı sürücüsü veya DirectX'dir.

    Hatanın çözümü için Öncelikle ekran kartınızı güncelleyin.

    NVIDIA sürücülerini buradan indirebilirsiniz.

    Ekran Kartınız AMD ATI ise  ATI sürücülerini buradan indirebilirsiniz.

    Ekran kartı sürücülerinizi güncelledikten Sonra directX güncellemesi yapmalısınız. Buradan DirectX indirebilirsiniz.

    Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) buradan indirin ve yükleyin.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
    10 yıl önce cevaplandı

      Yardımcı olun lütfen omuyor herşey son sürüm güncel ama çalışmıyor

      hkara1994 hkara1994 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        son sürüm güncel ama çalışmıyor

        kullanici636055 kullanici636055 (1)