disable print screen

merhabalar,

web sayfasında print screen (ekran görüntüsü) alınmasını önlemek mümkün müdür? Ve yapılabiliyorsa nasıl yapılır? Bilgi verirseniz sevinirim.

hikmety hikmety (50)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekran görüntüsü almak bir sistem özelliğidir veya 3. parti bir yazılım ile yapılabilir.

    Sorunuzun kısa cevabı: Maalesef mümkün değildir. Dileyen herkes bir web sitesinin ekran görüntüsünü alabilir.

    Tuş ile almasını bir şekilde engelleseniz (diyelimki javascript ile print screen tuşunu kapatabildiniz),  Ekran Alıntısı Aracı gibi programların kullanılmasını, bir web sitesi için engelleyemezsiniz.

    hakan hakan (15424)
    10 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler... hikmety 10 yıl önce