disk %100 sorunu

görev yöneticisini açtığımda disk %100 gözüküyor buda bilgisayarın yavaşlamasına neden oluyor. virüs programları ile tarama yaptım windowsu sıfırladım ama yinede işe yaramadı

mehmetozcan18 mehmetozcan18 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows açılışta gereksiz çalışan programları kapatın yeni sıfırlanmış bir bilgisayarda virüs olma ihtimali az gereksiz açılan programları görev yöneticisi / başlatma /  burdanda  kapatabilirsin fakat bütün çalışan programları göremessin bu programı indirin kurun burdan kapatın burdan indirin araçlar / otamatik kapatma yöneticisinden çalışmasını istemediğiniz programın tikini kaldırın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • ilgi için teşekkür ederim mehmetozcan18 7 yıl önce
    • bide benim hard disk de fazla ısınıyor bu sorun neyden kaynaklanır pc hp pavilion dv6 mehmetozcan18 7 yıl önce
    • oyunlarda ısınır normalde ısınmaz candan 7 yıl önce

    Zararlılar için alttakiler ilede taratırsan iyi olur:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Ayrıca CHKDSK taraması (disk denetlemesi) yaparsın:

    Disk bölümlerini (bilhassa C.'yi ama varsa diğer bölümleride) /f ve /r komutlarıyla tara ( chkdsk c: /f /r ve varsa chkdsk d: /f /r gibi ).

    CHDSK taraması nasıl yapılır:

    Yönetici yetkisi ile cmd (komut istemi) açılır ve chkdsk komutu yazılarak enter'lenir. Çikan y/n sorusuna cevabı yazılarak yine enter'lenir.

    Taramalar oldukça uzun sürer, sabırla sonuna kadar beklenmelidir (Bazan taramadaki ilerleme takılır gibi uzunca bir süre aynı %'de de kalabilir. Hiç meraklanmayın ve sabırla beklemeye devam edin. Eninde sonunda tarama kaldığı yerden devam edecek ve sonuçlanacaktır.).

    temmuz temmuz (12505)