Diskpart, clean işlemini yaparken "DiskPart has encountered an error: Erişim engellendi" hatası nasıl çözülür ?

USB belleğimi formatlamak için CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp Diskpart'ı çalıştırıyorum. Seçtiğim diske "clean" diyorum. Resimdeki gibi "...Erişim engellendi." hatası veriyor. Tekrar "clean" yapıyorum. Sorunsuzca temizliyor. Resimdeki gibi format işlemini gerçekleştirebiliyorum. Başka USB belleklerle de denedim aynı hatayı veriyor. Bir şeyleri eksik mi yapıyorum ?

emrekagan emrekagan (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kendimce bir yöntem bularak resimdeki gibi yaptım. Sorunum çözüldü.

    emrekagan emrekagan (3)
    7 yıl önce cevaplandı

      USB belleğinize format atmak istyorsanız usb belleğinizi bilgisayara takın bilgisayarıma tıklatın burda sürücüleri görürsünüzusb belleğniz üzerine sağ tıklatın biçimlendir tıklatınız gelen uyarıya evet tıklatınız biçimlenir böylece format atmış olursunuz programla yapmak isterseniz

      USB Disk Storage Format Tool burdan indirin

      CMD.exe yapılan işlemlerde  hata sebepleri bulmak oldukça zor uzman olmak gerekir illada ben bu hatayı

      diğer uzman arkadaşlarda size cevap yazabilir takipe kalın

      çözecem derseniz internetten araştırmaya devam edin kolay gelsin

      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

      • uzmanim.net değil mi burası :) Neyse teşekkür ederim. emrekagan 7 yıl önce
      • size bir çözüm yolu sunuldu candan 7 yıl önce