Display Driver Uninstaller (DDU) nedir, nasıl kullanılır?

Display Driver Uninstaller (DDU) nedir?

Display Driver Uninstaller (DDU) nasıl kullanılır?

Display Driver Uninstaller (DDU) ne işe yarar?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Display Driver Uninstaller (DDU) nedir?
    Display Driver Uninstaller (DDU),
    bilgisayarınızda yüklü olan ekran kartı sürücüsünü sorunsuz bir şekilde kaldırmaya yarayan bir yazılımdır. Display Driver Uninstaller (DDU) kullanarak AMD, NVIDIA ve INTEL üreticilerinin ekran kartı sürücülerini kaldırabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan Display Driver Uninstaller (DDU), bilgisayarınızı güvenli modda başlatarak silmek istediğiniz ekran kartı sürücüsünü temiz bir şekilde kaldırır. Bilgisayarınızda ekran kartınızdan kaynaklı hatalar alıyorsanız ilk yapmanız gereken sürücüleri Display Driver Uninstaller (DDU) yazılımı ile kaldırıp ardından güncel sürücüyü üretici firmanın sitesinden yüklemek olmalıdır.

    Eğer yeni bir ekran kartı almış kullanıcılar sistemlerinde kartı montajladıktan sonra çeşitli hatalar alıyorsa bunun sebebi eski ekran kartı sürücülerinin bilgisayarınızda çalışıyor olması ve yeni ekran kartınızın bu sürücülerle çakışmasıdır. Bu gibi durumlarda Display Driver Uninstaller (DDU) yazılımını kullanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

    Display Driver Uninstaller Kurulumu
    Display Driver Uninstaller (DDU)
    programını Display Driver Uninstaller İndir linkine tıklayarak indirebilirsiniz. Daha sonra indirmiş olduğunuz dosyayı çalıştırın ve kurulum adımlarını izleyin. İşlemlerin ardından Display Driver Uninstaller (DDU) programı bilgisayarınıza kurulmuş olacaktır.

    Display Driver Uninstaller nasıl kullanılır?

    1. Display Driver Uninstaller (DDU) programını çalıştırın.
    2. Karşınıza bilgisayarınızı güvenli modda açmak için bir uyarı gelecektir.
    3. Uyarıya evet diyerek bilgisayarınızı güvenli modda başlatın.
    4. Bilgisayarınızın güvenli modda başlamısının ardından karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.
      Display-Driver-Uninstaller-Nedir-Nasıl-Kullanılır
    5. Program otomatik olarak ekran kartınızı tanıyacaktır.
    6. Eğer ekran kartınızın sürücüsünü temiz bir şekilde kaldırmak istiyorsanız 1. seçenek olan "Clean and Restart" seçeneğini seçin.
    7. Bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve ekran kartı sürücünüz kaldırılmış olacaktır.
    8. Eğer yeni bir ekran kartı aldıysanız "Clean and Shutdown" seçeneğini seçerek işlemi başlatın.
    9. Bilgisayarınız kapandıktan sonra yeni ekran kartınızı montajlarak sücülerini yükleyip kullanabilirsiniz.

    Sücülerinizi kaldırdıktan sonra güncel sürücülerinizi yüklemeyi unutmayın.

    brsozl brsozl (1961)