Dizüstü bilgisayar kapanmıyor HP

Arkadaşlar bu konuyu yeniden açma mecburiyetinde kaldım çünkü öncekinde çok fazla cevap birikintisi oldu ondan kimse yazmıyor şimdi sorunu yeniden açık ve net şekilde yazayım bilgisayarım kapanmıyor bilgisayarı kapat diyorum kapatılıyor ekranı geliyor sonra kararıyor ama güç düğmesi sönmüyor ve fan çalışmaya devam ediyor arkadaşlar windows 10 kullanıyorum sonradan geçtim fakat ilk geçtiğimde normaldi kapanıyordu sonradan donma sorunları falan oldu windows 10'u sıfırladım nedense sıfırladıktan sonra bu hata oluştu önceden rahat kapatıyordum ve biraz araştırma yaptım çoğu zaman HP bilgisayarlarda oluyormuş galiba şimdi sizlere denediğim fakat çözemediğim yöntemleri yazacağım ki aynı şeyleri yazmayın bir arkadaş HijackThis diye program önerdi yaptım o çözmedi sonra bir arkadaş şu komutla shutdown -s -t 0 kısayol oluştur öyle kapa dedi onuda denedim işe yaramadı sonra netten arama yaptım şöyle birşey buldum Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç seçenekleri sonra Sonra soldan Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin ordan kullanılmayan ayarları değiştir dedim hızlı başlatmayı aç tiki vardı o tiki boş bıraktım oda işe yaramadı sonra bide virüs taraması yaptım MalwareBytes ile oda işe yaramadı sonra HitmanPro ile virüs taraması yaptım trojan buldu onu sildim herşeyi sildim oda işe yaramadı driverlere bakıyorum güncel hepsi Adwcleaner  ilede tarama yaptım oda çözmedi yani bir çok yöntemi denedim hiçbiri fayda etmiyor size birdaha sorayım dedim lütfen varsa bildiğiniz başka bir yol söyleyin

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba

    Birde şu yöntemi dene alt kısmı verdiğim driver linkini indirip bilgisayarına kur ve bilgisayarını yeniden başlat ve bir bak sorun halen devam ediyorsa yorum olarak yaz

    Link : buraya tıkla

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Burda win 7, 8, 8.1 yazıyor sorun olmaz dimi ben win10 kullanıyorumda nizi666 7 yıl önce
    • Tamam sonucu yazıcam sana nizi666 7 yıl önce
    • Bekliyorum inşallah sorunun çözülür tahatugyan 7 yıl önce
    • kardeşim dediğini uyguladım ve sonuç olumlu Allah senden razı olsun nerdeyse 2 haftadır bilgisayarı kapatamıyordum güç düğmesinden kapatıyordum korka korka çünkü donanımsal sorun ola bilirdi ve sorunu senin sayende çözdüm çok teşekkür ederim nizi666 7 yıl önce
    • Bir daha böyle can sıkıcı sorunlarla karşılaşmaman dileğiyle @nizi666 tahatugyan 7 yıl önce
    • Teşekkürler @tahatugyan nizi666 7 yıl önce

    Aynı sorun geçen sene bende de vardı . Birçok araştırma yaptım birçok yöntem denedim hiçbiri işime yaramadı.En son yabancı sitelerde arattım sorunumu ve bir çözüm buldum. uyguladım işe yaradı. Buradan(tıkla) Sorunuma bakabilirsin .

    Çözüm olarak  İntelin windows 10 için çıkarmış olduğu yeni güncelleme yani İME 11 (intel yonga motoru ) windows 10 ile bir çakışma yaşadığını düşünüyorum . birçok sitede araştırma yaptım ve bu sonucu buldum . intel sitesinden İME 9 olan driveri indirirseniz sorununuz çözülmüş olucaktır .

    İME 11i aygıt yöneticisinden kaldırıp İME 9 u yüklersen seninde sorunun çözülecektir diye  umuyorum :)

    Not : Bilgisayarımda sadece uyku sorunu değil kapanma sorunuda vardı

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bütün aygıtları kontrol ettim öyle birşey çıkmadı karşıma tam ismi ime 11'mi nizi666 7 yıl önce
    • @nizi666 merhaba . arkadaş linki atmış işe yaramış biraz geç oldu ama . hayırlı olsun :) blackheaven 7 yıl önce
    • @blackheaven merhaba çok teşekkür ederim :) nizi666 7 yıl önce

    evet arkadaşlar beklemedeyim

    nizi666 nizi666 (179)