.DJVUS uzantılı fidye virüsüne çözüm bulundu mu ?

3 yıl önce .djvus uzantılı bir fidye virüsü ile tüm dosyalarım şifrelenmişti.  bunların şifrelerini çözmek için yeni bir program geliştirildi mi diye sormak istiyorum. (3 yıldır dosyalarımı saklıyorum)

grines334 grines334 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Dosyalarınızı offline eky ile şifrelendiyse kurtarabilirsiniz ancak online key ile şifrelendiyse maalesef şuanlık yapacak bir şey yok. Dosyaların online key ile mi offline key ile mi şifrelendiğini anlamak ve offline key ile şifrelendiyse dosyalaarı kurtarmak için Emsisoft Şifre Çözme Aracı'nı kullanabilirsiniz. Eğer bu yazılımla dosyalarınız kurtulursa problem yok ancak eğer yazılım şifreyi çözemiyorsa maalesef dosyalarınız online key ile şifrelenmiştir ve dediğim gibi bunun da şuanlık bilinen bir çözümü bulunmuyor. Ancak çözüm bulunursa bu sitede duyurusu yapılacaktır.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

       .djvus eski bir varyant ve çözümü var.

      Çözümü daha önce yayınlamıştım:  https://uzmanim.net/soru/stop-fidye-virusunun-sifreledigi-dosyalar-nasil-cozulur-emsisoft-cozumu/99328

      Bu çözüm aşağıdaki uzantılar için geçerlidir.

      STOP, .SUSPENDED, .WAITING, .PAUSA, .CONTACTUS, .DATASTOP, .STOPDATA, .KEYPASS, .WHY, .SAVEfiles, .DATAWAIT, .INFOWAIT, .puma, .pumax, .pumas, .shadow, .djvu, .djvuu, .udjvu, .djvuq, .uudjvu, .djvus, .djvur, .djvut.pdff, .tro, .tfude, .tfudeq, .tfudet, .rumba, .adobe, .adobee, .blower, .promos, .promoz, .promock, .promoks, .promorad, .promorad2, .kroput, .kroput1, .charck, .pulsar1, .klope, .kropun, .charcl, .doples, .luces, .luceq, .chech, .proden, .drume, .tronas, .trosak, .grovas, .grovat, .roland, .refols, .raldug, .etols, .guvara, .browec, .norvas, .moresa, .verasto, .hrosas, .kiratos, .todarius, .hofos, .roldat, .dutan, .sarut, .fedasot, .forasom, .berost, .fordan, .codnat, .codnat1, .bufas, .dotmap, .radman, .ferosas, .rectot, .skymap, .mogera, .rezuc, .stone, .redmat, .lanset, .davda, .poret, .pidon, .heroset, .myskle, .boston, .muslat, .gerosan, , vesad, .horon, .neras, .truke, .dalle, .lotep, .nusar, .litar, .besub, .cezor, .lokas, .godes, .budak, .vusad, .herad, .berosuce, .gehad, .gusau, .madek, .tocue, .darus, .lapoi, .todar, .dodoc, .bopador, .novasof, .ntuseg, .ndarod, .access, .format, .nelasod, .mogranos, .cosakos, .nvetud, .lotej, .kovasoh, prandel, .zatrov, .masok, .brusaf, londec, .krusop, .mtogas, .coharos, .nasoh, .nacro, .pedro, .nuksus, .vesrato, .masodas, .stare, .cetori, .carote, .shariz, .gero, .hese, .geno, .seto, .peta, .moka, .meds, .kvagor.domn

      djvus da bu uzantılar arasında.

      alattin alattin (16999)