DMI nedir?

Bilgisayarda DMI ne işe yarar?

Açılışta alınan Verifying dmi pool data hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DMI Nedir?

    DMI, Desktop Management Interface kelimesinin baş harflerinden oluşur.  Masaüstü Yönetim Arayüzü anlamına gelir.

    DMI, bilgisayar bileşenleri hakkında açılışta bilgi toplayan bir yazılım bileşenidir. Bilgisayarda ne kadar RAM var, kaç GB ne tür bir sabitdisk gibi bilgiler DMI tarafından toplanır. Genişleme yuvalarına takılı olan kartların bilgileri yine DMI tarafından toplanır.

    DMI işletim sisteminden bağımsızdır. Yani işletim sistemindeki sorunlar DMI'i etkilemez. Windows üzerinde yaptığınız bir güncelleme DMI'ı etkilemez. Bilgisayarda Windows, ya da başka bir işletim sistemi yüklü olmasa bile DMI çalışır.

    DMI bilgileri donanım üzerindeki gömülü, donanım bilgilerini okuyarak bu bilgileri toplar.

    DMI, Desktop Management Task Force adı altındaki bir konsorsiyum tarafından geliştirilmiştir. Bu Intel'in liderliğindeki  donanım üreticilerinden oluşmaktadır.

    murat murat (12492)