Dosya Aç - Güvenlik uyarısı - Bu dosyayı çalıştırmak istiyor musun? igfxtray.exe

Bilgisayarım açıldığında Dosya Aç - Güvenlik uyarısı - Bu dosyayı çalıştırmak istiyor musun? igfxtray.exe

uyarısı çıkıyor nasıl yok ederim? Çalıştır'ı tıkladığımda bir şey olmuyor.

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Çalıştır penceresinde msconfig yazarak başlangıç sekmesinden programlarına bakabilirsin. Eğer oradaki igfxtray.exe dosyasını görürsen devre dışı bırak düzelebilir

    eyewear eyewear (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      eyewear'ın da dediği gibi Windows 7 kullanıyor isen başlat menüsünde arama bölümüne msconfig yazarak başlangıç seçenekleri altından bilgisayar açılışında açılmasını istediğin programları ayarlayabilirsin.

      Eğer Windows 10 kullanıyorsan aynı işlemi Ctrl + Alt + Delete kombinasyonu ile açılan Görev Yöneticisi üzerinden de yapabilirsin.

      brsozl brsozl (1961)
      7 yıl önce cevaplandı

        Öncelikle: igfxtray.exe nedir? buradan bilgi alabilirsin.

        Eğer bu uygulamanın otomatik çalışmasının istiyorsan "Bu dosyayı açmadan önce her zaman sor" kutusundaki işareti kaldırmalısın.

        Eğer tamamen kaldırmak istiyorsan  burada anlatıldığı gibi başlangıçtan kaldırabilirsin:

        Windows 7 başlangıç programları kaldırma

        Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım?

        hakan hakan (15424)
        7 yıl önce cevaplandı

          msconfigte bu program adına birşey yok  dediklerinizin hepsini yaptım fakat olmuyo ekran kartını kaldırıp tekrar yüklesem sorun çözülür mü?

          abdulbaki abdulbaki (75)
          7 yıl önce cevaplandı

            internetten indirdiğiniz prgramla birlikte arada inen exe dosyası çalıştır tıklatmayın

            başlat / görev zamanlayıcı / zaman kitaplığına bakın önce görevi sonlandırın sonra silin

            candan candan (4301)