Dosya veya Tarayıcıyı sekme çubuğundan sürükleyememe sorunu

bu sorunum yaklaşık 1-2 ay önceden itibaren var, görmeden anlatması zor ama elimden geldiğince açıklamaya çalışacam. Mesela bir tarayıcıyı açtım tam ekran şeklinde sekme kısmından sürükleyerek küçültemiyorum, veya küçükse normalde yukarıya sürükleyince bi önizleme ekranı gelmesi gerekir o gelince mouse sol tıkını bıraktığımızda büyümüş olur ama bende sürükleyince yukarı herhangi bir önizleme gelmediği gibi bırakıncada büyümüyor mesela, bunun yanında dosyanın veya tarayıcının yarı ekranı kaplamasını isterkende yan tarafa sürükledikten sonra yine bir şey olmuyor, bu durumu benden başka yaşayan yok sanırım internette bulamadım ve inanılmaz sinir bozucu bir şey. umarım anlatabilmişimdir.

glipotions glipotions (11)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anlamadım ama anladığım kadarı ile yapmak istediğin şey şu olabilir:

    1. Windows 10 arama bölümüne çoklu görev ayarları yaz.
    2. çoklu görev ayarlarını çalıştır.
    3. Pencereleri tutulur > Açık durumuna getir.
    4. Bir pencereyi tutturduğunda kullanılabilir alanı dolduracak şekilde pencereyi otomatik olarak boyutlandır işaretle.
    5. Bir pencereyi tutturduğumda yanına neyi tutturabileceğimi göster işaretle
    6. Tutturulmuş bir pencereyi yeniden boyutlandığımda bitişiğinde yer alan tutturulmuş pencereleri aynı anda yeniden boyutlandır iişaretle

    Kısaca çoklu görev ayarları aldında Pencereleri tuttur açık olsun ve altındaki tüm seçenekleri işaretle.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkürler sorun çözüldü. Sorunun adını tam olarak bilmediğim için Google da aratınca pek bir şey çıkmadı en son buraya yazmak aklıma geldi iyiki yazmışım teşekkürler, kolay gelsin. glipotions 4 yıl önce
    • @glipotions derdini yine güzel anlatmışsın. Düşündüm böyle bir şey nasıl anlatılır bulamadım murat 4 yıl önce