Dosyalarım uzantısı .CALEB oldu

https://www.youtube.com/watch?v=9gK2gIJF21U

Bu videoda anlatılan çözümlerde uzantısı CALEB olan dosyalarında çözümünde yardımcı olur musunuz sizden acil haber bekliyorum müsait olunca dönüş sağlar mısınız?

vurall86 vurall86 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bahsei geçen video STOP / DJVU fidye virüsü için çözümdür. Sende olan tamamen farklı. Durum böyle olunca o çözüm sende işe yaramayacaktır.

    • .Barak
    • .Caley
    • .Caleb
    • .help
    • .deal
    • .phobos
    • .adame

    uzantıları Phobos adı verilen fidye yazılımına aittir. Maalesef şuan için bir şifre çözme yazılımı yok. Çok yaygın olarak rastlanmıyor. Özellikle ülkemizde.  Çok fazla etkilenen kullanıcı olmadığı için çözüm üretmek için çalışan da pek yok gibi.

    Sadece şunu deneyebilirsin: ShadowExplorer nedir, nasıl kullanılır?

    alattin alattin (17014)
    4 yıl önce cevaplandı

    • ShadowExplorer programını denedim fakat geri yükleme ile ilgili hiçbir veri çıkmıyor ne d ne de c de fidye virüsü olarak geçmekte benim virüste tüm dosyaların uzantısı caleb oldu aynı zamanda da her dosya isminin devamına bir mail ismi mevut o maile yazıyorsunuz bitcoin ile çalısıyor ve büyük bedeller talep ediyor bu konuda size örnek dosyalarda atabilirim yardımcı olabilecek kişileri arıyorum vurall86 4 yıl önce
    • @vurall86 çaresizliğini anlayabiliyorum. Bu konuda en doğru ve güncel desteği bizden alabilirsin. Günlük dünya genelinde takip ediyoruz. Tek kurban sen değilsin. Senin şansızlığın daha az kişiyi etkilene bir fidye yazılımına denk gelmiş olman. İletişim bölümünden bana yaz: https://uzmanim.net/iletisim senden örnek dosya ve fidye notu talep edeceğim. Phobos mu teyit ederiz alattin 4 yıl önce