Dosyalarını d birimine attığım bir oyunu tekrar c ye aktarıp oynayabilir miyim?

Epic gamesten oynadığım bir oyun vardı ve başka bir oyun yüklemek için oyunun dosyalarını d birimine aktarmıştım. Şimdi oyunu tekrar oynamak istiyorum ve oyunun boyutu çok fazla olduğundan dolayı tekrardan yüklemek istemiyorum. Oyunun dosyalarını c birimine tekrar aktarıp oynayabilmem mümkün mü?

cahilplayer cahilplayer (9)
3 hafta önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunun net bir cevabı yok.

    Oyun klasörünü diğer sürücüy taşıdığında oyun çalışabilir veya çalışmayabilir.

    Bunun sebebi şu:

    Bir oyun ya da uygulama kurulduğunda Windows işletim sisteminde çok fazla alana bilgi kaydı yapar. Mesela kayıt defteri bunlardan biridir.

    Kısayollar, keyıt defteteri girdileri, Sembolik linkler, Junction points (bağlantı noktaları?) oluşturulur. Sen bir kurulum klasörünü başka sürücüye taşıdığında, kurulum sırasında girilen yollar hatalı duruma düşer.

    Elbette kurduğun oyun böyle karmaşık girişler yapmamış olabilir. Denemeden bilemezsin.

    Yüklü olan oyunu başka bir sürücüye taşımak için Application Mover adında bir uygulama buldum ama o uygulamada görünüşe göre sadece Klasörleri taşıyor ve Kayıt defteri girişlerini düzenliyor.

    Kısacası oyunu başka bir sürücüye taşmadan çalışıp çalışmayacağını  denemeden bilemeyeceksin

    alattin alattin (16999)
    2 hafta önce cevaplandı