Driver Detective Virüsmü

C diskini trojan killer ile tarattım PUP.FPL.Gen.yp böyle birşey buldu driver detective  içinde şimdi merak ettiğim eset böyle birşey bulamadı malwarebytes bulamadı ama trojan killer buldu  neden böyle oluyo her program farklı şeyler buluyo ve siliyo sizce bu bulunanlar doğrumu

ahmet466 ahmet466 (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Driver Detective diye bir proğram var acaba onun dosyasımı tam bilemedim ama onun dosyası ise virüs değildir çünkü Driver Detective bir virüs programı :)

    Diğer soruna gelecek olursak

    Piyasada virüsleri tespit etmek ve kaldırma için farklı yaklaşımlar kullanan pek çok antivirüs mevcuttur. Bu yaklaşımlar

    -İmza tabanlı algılama

    -Şüpheli davranış tabanlı algılama

    İlk yaklaşımdaki antivirüslerin, tüm popüler virüslerin imzalarının bulunduğu bir kütüphanesi vardır. Tarama işlemi boyunca, yazılım tüm bilgisayar programlarını kütüphane ile karşılaştırır. Eğer virüs olarak tanımlanan bir imza ile eşlenen bir bilgisayar programı varsa, kullanıcıya bu program hakkında bir uyarı yapılır.

    Farklı imza tabanı olmasi demek farklı virüs bulması demektir onun için birinin bulamadığını diğeri bulabilir.

    http://www.tamindir.com/driver-detective-6/

    kutlugalp kutlugalp (136)
    7 yıl önce cevaplandı

    • trojan killer driver detectiveyi virüs olarak algıladı bir trojan programı nasıl bir virüs programını virüs olarak algılıyo ahmet466 7 yıl önce
    • Kesin onun dosyası demiyorum ama olabilir onun için dedim yukarı yoruma bir bak linkini ekledim. Önceden o programı yükledinmi yülemedinmi diye, yüklemediysen virüs olabilir. Önceden yüklediysen programa virüs bulaş ihtimalide olabilir sen trojen killerin bulduğu virüsü sil kafan rahat etsin :D kutlugalp 7 yıl önce
    • Sildim zaten son bi sorum olacak ben norton ile THX TruStudio Proyu tarattigimdada kotu amacli bir yazilim buluyo fakat bu programin driverini yüklemeden indirdigim anda taratsam yine buluyo virus bulasma ihtimali yokken ben onlarida silsem bu programi kullanirken sorun yasamazmiyim ahmet466 7 yıl önce
    • THX TruStudio Pro anladığım kadarı ile msi bilgisayarlarda yüklü bir şekilde geliyor msi'güvenilir bir kaynak, virüs olma ihtimali az onun için sonradan virüs bulaşma ihtimali var. Sana önerim önce virüsü norton ile kaldır bir dene thx proda sorun yaşıyormusun. Eğer yaşıyor isen diriveri tamamen kaldır ve diriveri sıfırdan yükle sorun kalmaz inşallah. kutlugalp 7 yıl önce